Platforma Obywatelska pożegnała Budkę. Twierdzą, że partia po jego rządach... jest silniejsza

Borys Budka zrezygnował z funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, po to by ustąpić miejsca Donaldowi Tuskowi. Partia pożegnała go miłymi słowami. Ale czy prawdziwymi? Napisano, że pod wodzą Budki... "PO przeszła najtrudniejszy okres i jest dzisiaj silniejsza".

Borys Budka, Donald Tusk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś z funkcji przewodniczącego PO zrezygnował Borys Budka, którego następnie Rada Krajowa wybrała jednym z wiceszefów partii. Z zajmowanych stanowisk ustąpiło też w sobotę dwoje dotychczasowych wiceszefów, europosłowie: Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.

Jutro Donald Tusk ma spotkać się z mediami w Warszawie. Do wyjaśnienia jest jeszcze kilka kwestii, m.in. przyszłość Koalicji Obywatelskiej i dalsza współpraca formacji opozycyjnych, ewentualne dalsze zmiany w partii oraz to, czy Tusk będzie łączył kierowanie PO z przewodniczeniem Europejskiej Partii Ludowej.

Bez wątpliwości jest za to fakt, że Borys Budka zjeżdża na boczny tor. Platforma Obywatelska podziękowała mu w mediach społecznościowych, pisząc, że "Platforma przeszła najtrudniejszy okres i jest dzisiaj silniejsza".

W odpowiedzi internauci zwracają uwagę, że gdy Budka obejmował PO, to w sondażach partia notowała... zdecydowanie lepsze wyniki, niż obecnie. 

 Co do zmiany na stanowisku przewodniczącego, pada mnóstwo sceptycznych komentarzy:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Borys Budka #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo