Kaczyński po wyborze na prezesa PiS: Po raz ostatni staję na czele. Postaram się podołać

Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas Kongresu tej partii. Jak powiedział tuż po ogłoszeniu wyników wyborów, to ostatni raz, gdy staje na czele ugrupowania.

Jarosław Kaczyński
twitter.com/@pisorgpl

Jarosław Kaczyński został wybrany prezesem PiS na kolejną kadencję. Delegaci partii na kongres w Warszawie nie mieli wątpliwości, komu powierzyć stery partii. Jednak sam wicepremier Kaczyński, przemawiając po wyborze, podkreślił, że to ostatni raz, kiedy obejmuje władzę w PiS. 

- Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces. Po raz ostatni staję na czele PiS. Dziękuję państwu i dziękuję Bogu, że staję na czele, kiedy PiS stoi przed ogromnymi zadaniami i szansą dla Polski. Szansą nadrobienia wielowiekowych, tysiącletnich przeszło zaległości. Nigdy dotąd nie byliśmy na poziomie Europy zachodniej

- powiedział Jarosław Kaczyński. 

Dziś jest szansa, żeby ta różnica tak bardzo nad nami ciążyła, ostatecznie została zniwelowana. I to, że przynajmniej przez część tego czasu, będę mógł wypełniać swoje zadania jako prezes PiS, to dla mnie coś ogromnie zaszczytnego. Nie ukrywam, że trudnego.

Kaczyński powiedział, że postara się zrobić wszystko, by jako prezes PiS osiągnąć cel, jakim jest doprowadzenie do tego, by w Polsce żyło się na poziomie państw zachodniej Europy.

- Nie jestem już młody i spotkały mnie w życiu bardzo trudne wydarzenia. Ale postaram się podołać. Przyrzekam, że jeżeli przyjdzie taki moment, że to ponad moje możliwości, to oczywiście odejdę. Ale na razie spróbuję doprowadzić do tego, by Polska dokonała tego, czego tak bardzo obawiają się nasi przeciwnicy i ci na zewnątrz, i ci wewnątrz. Chociaż nie wiem, w jakim stopniu można to odróżniać. W dużej mierze to to samo. Oni będą walczyć, by nam się nie udało, ale jestem przekonany, że formacja taka jak nasza, będzie potrafiła zwyciężyć, osiągnąć ten cel

- zaznaczył.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #Prawo i Sprawiedliwość

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo