Wystąpienie Kaczyńskiego na kongresie PiS. „Bez tego nie wygramy następnych wyborów”

Rozpoczął się kongres statutowo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Podczas zjazdu 1,5 tys. działaczy z całej Polski głos zabrał prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, który chwalił osiągnięcia minionych 6 lat, ale ostrzegał przed syndromem tłustych kotów, przestrzegał również przed nepotyzmem.

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl)

Kongres PiS-u odbywa się w warszawskiej hali Expo. Ma na celu wybrać nowe władze partii. Już od godziny 8.00 rano budynku przy Prądzyńskiego zbierali się pierwsi działacze. O godz. 11.00 kongres rozpoczął się oficjalnie. Należy dodać, że jest on zamknięty dla mediów. Według osób, które znajdują się jednak na sali, Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu podsumował ostatnie 6 lat.

Jego wystąpienie rozpoczęło się od wykazania sukcesów w polityce rządu i wymienieniu najważniejszych osiągnięć gospodarczych i społecznych. Prezes PiS-u przyznał również, że niektóre programy zakończyły się porażką. Wśród nich wymienił m.in. Mieszkanie Plus.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, należy teraz skupić się na kilku aspektach polityki. Prezes stanowczo potępił nepotyzm w ramach obozu rządzącego. Miał powiedzieć, że bez zwalczenia tego zjawiska będzie bardzo trudno wygrać kolejne wybory. Jego zdaniem, każdy taki przypadek po prostu staje się dla opozycji narzędziem do ataku.

– Jeśli tego nie zmienimy, nie mamy szans na wygrane wybory

– miał powiedzieć Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS-u stwierdził również, że trzeba skupić się na programach dla polskiej wsi, które będą przeprowadzane w ramach „Nowego Ładu”. Jego zdaniem trzeba odkłamywać przekaz, który nastawia rolników i mieszkańców wsi do zmian.

- Polski Ład to droga do osiągnięcia poziomu bogatszych państw UE. To będzie sukces na miarę tysiąclecia

– mówił prezes PiS-u.

 


 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo