Bajeczna Italia w półfinale Euro 2020. Dla Włochów to była kolejna magiczna noc

"Italia - wielkie piękno", "szczęśliwy finał meczu, który nie chciał się skończyć" - tak we włoskich mediach podsumowano spotkanie Włochy - Belgia (2:1) w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Sprawozdawcy przyznają, że i ten mecz wymagał od kibiców stalowych nerwów.

Włosi świętują awans do półfinału Euro 2020
fot. twitter.com/EURO2020

W telewizji RAI wyrażano zgodnie przekonanie, że mecz przypominał batalię, która przysporzyła niemało cierpienia fanom piłki przed telewizorami i na stadionie w Monachium, gdzie większość z nich kibicowała Włochom.

"Ale się nacierpieliśmy" - przyznali komentatorzy w studiu telewizyjnym. Nie kryli, że przed meczem z Belgami byli bardzo zaniepokojeni i nie do końca pewni zwycięstwa.

Ale po takich mękach zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej.

Jednocześnie zauważa się, że z każdym meczem Azzurri utrwalają swój wizerunek jako niezwykle silnej, odpornej na przeciwności drużyny. "To był prawdziwy pokaz solidarności na boisku" - tak podsumowano w RAI grę reprezentacji.

Bramka Lorenzo Insigne jest ozdobą Euro 2020

Nie mija zachwyt nad zaledwie 22-letnim bramkarzem reprezentacji Gianluigi Donnarummą, który podziwiany jest za wyjątkową odporność i wewnętrzny spokój oraz determinację.

"Italia - wielkie piękno" - taki nagłówek zamieściło "Corriere della Sera" nawiązując do nagrodzonego Oscarem filmu Paolo Sorrentino. Według tej gazety to było grupowe zwycięstwo, ale przede wszystkim triumf selekcjonera Roberto Manciniego.

"Bajeczna Italio, jesteś w półfinale" - raduje się "La Gazzetta dello Sport". W pełnym entuzjazmu tekście zamieszczonym na stronie internetowej podkreślono:

Teraz możemy wszyscy śpiewać na cały głos: Nie ma nic piękniejszego, oczywiście od reprezentacji Italii

. W ocenie dziennika "Teraz zgodnie z logiką nic nie jest już wykluczone".

"To była kolejna magiczna noc" - ogłosiło "Corriere dello Sport". Jak stwierdził autor komentarza, to był "prawie doskonały mecz, złożony z pięknej gry i wielkiego cierpienia".

Szaleństwo po końcowym i wyczekanym gwizdku sędziego zapanowało w strefie kibica na Piazza del Popolo w Rzymie, gdzie obecni odtańczyli taniec radości i rzucali się sobie w ramiona. Na ulicach Wiecznego Miasta włączono niemal wszystkie klaksony

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #Włochy ##BELITA

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo