Dyrektorka szpitala stanie przed sądem. Ciążą na niej poważne zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dyrektorce szpitala powiatowego w Zakopanem Reginie T., zarzucając jej popełnienie dwóch przestępstw niegospodarności – poinformował rzecznik prokuratury Leszek Karp. T. miała narazić szpital na straty blisko 1,5 mln zł.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Jak wyjaśnił prokurator Karp, istotą przestępstw niegospodarności było doprowadzenie do nałożenia na zakopiański szpital im. Chałubińskiego przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kar umownych z tytułu niedopełnienia warunków wynikających z umów zawartych z tym funduszem.

Według śledczych, dyrektorka nie dopełniła obowiązujących przepisów w zakresie zapewnienia wymaganej obsady personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz dysponowania odpowiednim sprzętem diagnostycznym i zabiegowym.

Jedno przestępstwo dotyczy okresu od 1 stycznia 2016 roku do 10 kwietnia 2017 roku, w którym nałożono kary umowne o łącznej wysokości 1 mln 42 tys. zł, co spowodowało powstanie w tej wysokości szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu szpitala. Drugie przestępstwo obejmuje okres od 1 września do 14 grudnia, w którym wysokość nałożonych kar umownych, a tym samym wysokość szkody majątkowej w imieniu szpitala wyniosła 406 tys. Zł.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#szpital #sąd #akt oskarżenia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo