Wyjątkowy pamiętnik konklawe

  

Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazał się album „Pamiętnik konklawe 2013” z tekstem Adama Sosnowskiego i zdjęciami Michała Klaga. Patronat nad publikacją objął tygodnik „Gazeta Polska” oraz dziennik „Gazeta Polska Codziennie”.

Książka jest autentycznym przekaz z samego centrum wydarzeń, poza zapisem niezwykłych chwil, emocji i wrażeń, które towarzyszyły rezygnacji Benedykta XVI, autorzy dokumentują wybór oraz pierwsze dni pontyfikatu nowego papieża Franciszka.

Akredytowani przy Stolicy Apostolskiej dziennikarz Adam Sosnowski i fotoreporter Michał Klag swoją opowieść stworzyli za pomocą słów i obrazów. Ich relacje z Watykanu wzbogaciły wypowiedzi wielu wybitnych osobistości, która także w tym czasie przebywały w Rzymie. Młodzi autorzy znaleźli się w gronie wybranych, którzy w obrębie Watykanu mieli dostęp tam, gdzie na co dzień nie ma wstępu żaden przedstawiciel mediów. Autorzy „Pamiętnika konklawe 2013” byli wśród wąskiego grona dziennikarzy z całego świata, którzy mogli przebywać w Kaplicy Sykstyńskiej praktycznie do momentu rozpoczęcia konklawe.

Tekst ma formę, pełnego bystrych obserwacji pamiętnika, wzbogaconego o szereg wyjątkowych fotografii (ok 200 zdjęć). Czytelnik razem z autorami może śledzić dzień po dniu przebieg ostatnich wydarzeń z udziałem Benedykta XVI, okres sede vacante, przygotowania do konklawe, aż po pierwsze wystąpienia Ojca Świętego Franciszka, w tym Mszę św. inauguracyjną i Niedzielę Palmową – wraz z przemówieniami i homiliami!

W „Pamiętniku konklawe 2013” nakreślona została także sylwetka nowego papieża wraz ze zdjęciami z czasów z czasów, gdy był on biskupem, a później metropolitą Buenos Aires.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Biały Kruk


Wczytuję komentarze...

Program Polska-Białoruś-Ukraina wsparł 400 projektów

/ 889520

  

W ciągu 15 lat istnienia program transgraniczny Polska-Białoruś-Ukraina wsparł prawie 400 projektów na kwotę ok. 400 mln euro. Zaangażowanych było ok. tysiąca beneficjentów.

Prezentacja programu odbyła się w sobotę podczas konferencji "Europa Karpat" w Krasiczynie (Podkarpackie).

"Jest to największy pod względem budżetu program transgraniczny na lądowych granicach UE”

- powiedziała kierownik biura programu w Rzeszowie Alicja Wosik-Majewska.

Jak podkreśliła, objęty programem obszar "zarówno po stronie polskiej, ukraińskiej i białoruskiej łącznie równa się praktycznie powierzchni Polski".

W obecnej perspektywie finansowej na granty z tego programu przeznaczone zostanie ponad 170 mln euro. Będą one stanowiły dofinansowanie projektów dotyczących ochrony i promocji przygranicznego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, zwiększenia dostępności regionów, poprawy infrastruktury i obsługi przejść granicznych oraz rozwoju służby zdrowia i usług socjalnych.

Z programu korzystają mieszkańcy czterech polskich województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i wschodniej części woj. mazowieckiego oraz czterech obwodów z Białorusi i sześciu z Ukrainy

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl