Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Klub parlamentarny PiS ponownie liczy 230 posłów!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie wygłosił dziś oświadczenie dla mediów. Ogłosił współpracę z Partią Republikańską, którą stworzył Adam Bielan i dodał, że do klubu parlamentarnego PiS powraca Lech Kołakowski. Tym samym klub PiS znów liczy 230 posłów.

Jarosław Kaczyński
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Mam dobrą wiadomość. W ostatnich dniach pisano, że nasz klub ma poniżej 230 posłów. Od tej chwili można powiedzieć, że ma z powrotem 230. Sądzę, że niedługo będzie miał więcej. Pan poseł Lech Kołakowski przechodzi z powrotem do naszego klubu, już jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, ale przechodzi z powodów merytorycznych.

- powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński, wskazując, że poseł Kołakowski zabiegał o sprawy polskiego rolnictwa i jego starania spotkały się z aprobatą PiS.

Dlatego poseł Lech Kołakowski, już jako członek Partii Republikańskiej, wraca do klubu PiS. 

Podczas konferencji głos zabrał także Adam Bielan, lider Partii Republikańskiej. - Nasze środowisko polityczne Republikanów wspiera Polski Ład. Współtworzyliśmy pod względem merytorycznym ten dokument - ogłosił Bielan.

"Od wielu tygodni rozmawialiśmy z panem prezesem Kaczyńskim i premierem Morawieckim na temat segmentu rolnego w Polskim Ładzie. Cieszymy się, że postulaty, które sformułował pan poseł Lech Kołakowski, który dołącza formalnie do Partii Republikańskiej i staje się członkiem klubu parlamentarnego PiS, zostały uwzględnione"

- Czujemy się patriotami. Podpisujemy się pod dokumentem o nazwie "Polski Ład" dlatego, że uważamy, że to bardzo dobry, komplementarny, całościowy program reformy państwa polskiego. Nie chcemy być obozem ciepłej wody w kranie. Chcemy zmieniać Polskę na lepsze - zaznaczył, apelując do posłów, którzy wystąpili ostatnio z klubu, dodając, że "zawsze jest czas na refleksję i powrót". 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #PiS

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo