Czwartek z „Gazetą Polską Codziennie”

Od pierwszego lipca w podróżach po Europie pomoże nam paszport covidowy. Jak relacjonuje Beata Mańskowska w „GPC” to certyfikat COVID (UCC), zawierający informacje o szczepieniu, przejściu COVID-19 lub negatywnym teście w kierunku zakażenia.

niezalezna.pl

Certyfikat wystawiany w Polsce jest ważny przez 365 dni, licząc od 14. dnia po podaniu drugiej dawki szczepionki. Dokument o przejściu infekcji jest ważny od 11. do 180. dnia po uzyskaniu wyniku testu PCR potwierdzającego zakażenie. Na terenie Unii Europejskiej UCC pozwoli na swobodne przekraczanie granic, ale już poza Unią może nie wystarczyć. Przykładem Serbia, która nie uznaje zaświadczeń o szczepieniu poza swoim terytorium.

Wakacje to także czas szczególny w modzie. W „GPC” Marzena Szpakowska pisze o kapeluszach – szalonych, eleganckich i niezwykłych nakryciach głowy.

Lato nie zwolniło tempa wydarzeń w polskiej polityce. Już w najbliższą sobotę Prawo i Sprawiedliwość będzie wybierać swoje władze. Zapowiedź tego, co będzie się działo i co ma przynieść najbliższy zjazd PiS w czwartkowym numerze „GPC”.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo