Premiera pierwszego filmu o Prezydencie Lechu Kaczyńskim

  

W warszawskim kinie „Wisła” na premierowym pokazie zaprezentowano dokument Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Na premierę pierwszego filmu o Lechu Kaczyńskim przeszedł Jego brat, premier Jarosław Kaczyński. Oczywiście, nie zabrakło również Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", producenta dokumentu. Na premierowym pokazie obecna była także prezydentowa Karolina Kaczorowska wdowa po prezydencie Kaczorowskim.

Film zrobił ogromne wrażenie na obecnych w kinie "Wisła" widzach, którzy wielokrotnie oklaskami reagowali na niektóre sceny pokazane w dokumencie. Wzruszenie wywołał m.in. moment dekorowania Anny Walentynowicz Orderem Orła Białego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz relacje wideo z premiery filmu - Pani Joanno, panie Jarosławie, chciałbym wam podziękować z całego serca - zwrócił do się autorów filmu prezes Jarosław Kaczyński.- Nie ma w polityce nikogo, kto mógłby się równać z Lechem Kaczyńskim, jeśli chodzi o biografię. On pełnił najważniejsze funkcje w państwie – mówi w filmie Barbara Fedyszak-Radziejowska. Następnie wymienia stanowiska, które zajmował Lech Kaczyński: senator, prezydent stolicy, prezes NIK-u, minister sprawiedliwości, prezydent kraju. Współpracownicy i doradcy wspominają jego prezydenturę, opowiadając o działaniach, które były w mediach przedstawiane w krzywym zwierciadle, zakłamywane lub ostentacyjnie pomijane. Tak jak uroczystość przekazania „Testamentu żołnierzy i obywateli Polskiego Państwa Podziemnego” reprezentantom młodego pokolenia Polaków, podczas której prezydent mówił o tym, że najważniejsza jest wierność Rzeczypospolitej. Tak jak odbudowanie poczucia tożsamości i szacunek do bohaterów narodowych.

Obejrzyj zwiastun filmu "Prezydent"NIE PRZEGAP
Film „Prezydent” Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego dołączony będzie w najbliższą środę do „Gazety Polskiej”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl