Wałęsa do Cenckiewicza: Będziesz wisiał! Rachoń komentuje: Nie jest za późno, by stanąć w prawdzie

Były prezydent RP Lech Wałęsa groził Sławomirowi Cenckiewiczowi podczas rozprawy sądowej, krzycząc do niego: "Będziesz wisiał!". Dziennikarz Michał Rachoń, który ujawnił nagranie z rozprawy, komentuje te słowa: "Niby od Bolka już człowiek wszystko słyszał, a i tak robi wrażenie".

Lech Wałęsa
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Sławomir Cenckiewicz w lipcu 2019 r. wytoczył Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych przez wielokrotne publiczne twierdzenia, że dyrektor Wojskowego Biura Historycznego brał udział w sfałszowaniu dokumentacji znanej powszechnie jako „teczki Kiszczaka”.  Wałęsa w swoich licznych wystąpieniach i wpisach w mediach społecznościowych przekonuje, że jego teczka personalna i teczka pracy tajnego współpracownika Wydziału III Służby Bezpieczeństwa w Gdańsku o pseudonimie „Bolek” została sfałszowana przez Cenckiewicza. Dyrektor WBH twierdzi, że nie może zgodzić się na takie pomówienia - stąd proces sądowy. 

Podczas rozprawy, która odbyła się 1 czerwca w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie, padły szokujące słowa. Były prezydent RP zwrócił się do Cenckiewicza słowami: "Będziesz wisiał!". Nagranie z rozprawy ujawnił redaktor Michał Rachoń w programie #Jedziemy. 

Dziś Michał Rachoń na Twitterze skomentował słowa, jakie padły z ust Lecha Wałęsy. 

- Niby od Bolka już człowiek wszystko słyszał, a i tak robi wrażenie. Szkoda, że obok Wałęsy nie ma nikogo, kto powie mu, że ciągle nie jest za późno, żeby stanąć w prawdzie, przeprosić i poprosić o wybaczenie

- napisał dziennikarz.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Lech Wałęsa #Sławomir Cenckiewicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo