Szczepienia podczas wakacji. Punkty szczepień w miejscowościach letniskowych

- Punkty szczepień w miejscowościach letniskowych są gotowe do szczepienia drugą dawką osób, które pierwszą dawkę preparatu przeciw COVID-19 przyjęły gdzie indziej - zapewniła pełnomocniczka wojewody zachodniopomorskiego ds. szczepień.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk zapowiedział pod koniec maja, że od 1 lipca szczepienia drugą dawką przeciw COVID-19 będą odbywały się w dowolnym punkcie.

Pełnomocniczka wojewody zachodniopomorskiego ds. szczepień Justyna Łyjak przekazała, że punkty szczepień w miejscowościach letniskowych są gotowe do zaszczepienia osób, które pierwszą dawkę preparatu przyjęły gdzie indziej, a drugą chciałyby przyjąć podczas wypoczynku.

"Punkty szczepień zobowiązane są od 1 lipca stworzyć terminy zewnętrzne przeznaczone na drugą dawkę" – zaznaczyła.

Wskazała też, że każda osoba, chcąca zmienić miejsce podania drugiej dawki szczepionki będzie mogła zrobić to przez infolinię 989 oraz Internetowe Konto Pacjenta, a także bezpośrednio w punkcie szczepień.

Dodatkowo, dla osób niezaszczepionych, w miejscowościach nadmorskich w Zachodniopomorskiem uruchamiany będzie mobilny punkt szczepień z jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Będzie działał kolejno w Dziwnowie, Pobierowie, Rewalu, Niechorzu i Pogorzelicy, Mrzeżynie, Kołobrzegu, Mielnie, Dąbkach i w Międzyzdrojach. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, w Zachodniopomorskiem wykonano dotychczas ponad 1,3 mln szczepień – blisko 570 tys. osób zostało w pełni zaszczepionych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#szczepienie #pandemia #COVID-19

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo