Zmiany w PiS: Czartoryski rezygnuje z funkcji w lokalnych strukturach

Poseł Arkadiusz Czartoryski, który w ubiegłym tygodniu odszedł z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, przestanie kierować też lokalnymi strukturami tego ugrupowania w powiecie ostrołęckim - dowiedziały się lokalne media z Ostrołęki.

Arkadiusz Czartoryski
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS i poinformowali, że powołają w Sejmie koło "Wybór Polska". - Postanowiliśmy opuścić klub parlamentarny PiS i powołać własne, niezależne koło parlamentarne pod nazwą „Wybór Polska” - poinformował Girzyński na konferencji prasowej.

Poseł Arkadiusz Czartoryski w rozmowie z Niezalezna.pl  jako jedną z przyczyn swojej decyzji wskazał problem związany z elektrownią w Ostrołęce.

– Wydano miliardy złotych na budowę najczystszej ekologicznie elektrowni, a następnie się tę elektrownię buldożerami wyburza tracąc pieniądze. Zważywszy na możliwe odszkodowania, straty będą olbrzymie 

– powiedział poseł.

Parlamentarzysta z Ostrołęki miał swoją ważną funkcję również w lokalnym PiS: dowodził strukturami z powiatu ostrołęckiego. Jak ustalił portal eOstroleka.pl, to jednak ulegnie zmianie. - Tak, rezygnacja z funkcji w PiS jest automatyczna - powiedział polityk lokalnemu serwisowi. 

Pytany o plany na przyszłość, stwierdził, że będzie budował nowe ugrupowanie, ale bez "przeciągania członków PiS". 

- Na pewno nie będzie przeciągania członków PiS. Dalej pozostaję w przyjaznych relacjach z koleżankami i kolegami w PiS ostrołęckim 

- zapewnił Czartoryski. 

 

Źródło: niezalezna.pl, eostroleka.pl

#Arkadiusz Czartoryski #PiS

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo