Piłkarski romans na Euro 2020: "Gdzie jesteś, Louise?

Podczas meczu 1/8 finału Euro 2020 Danii z Walią (4:0) w Amsterdamie duński kibic wywiesił ogromny banner z oświadczynami do niejakiej Louise i teraz skandynawskie media szukają gorączkowo zarówno kobiety, jak i mężczyzny, aby przedstawić jak futbol wpływa na... miłość.

Cała Dania szuka tajemniczej Louise
fot. twitter.com/DBUfodbold

Banner miał długość na 18 krzesełek stadionu i został szybko wychwycony przez kamery telewizyjne. Napis brzmiał: "Louise, kochanie moje, wyjdziesz za mnie?" i spowodował fale poszukiwań związanych z nim osób w duńskich mediach.

Poszukiwania tajemniczej Louise trwają

Dziennik "Ekstrabladet" już trzeci dzień pyta na swojej pierwszej stronie: "Gdzie jesteś, Louise?" i przypomniał, że był to drugi przypadek publicznych oświadczyn podczas meczu reprezentacji Danii.

Pierwszy miał miejsce na stadionie Parken w Kopenhadze 1 września 2017 podczas meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 roku Dania -Polska, wygranym przez gospodarzy 4:0. Przed tegorocznymi ME gazeta ustaliła, że udało się.

Para żyje szczęśliwie i teraz cały kraj chce wiedzieć, jaki będzie koniec miłosnej przygody z Amsterdamu

- przekazano.

Gazeta zwróciła uwagę na fakt, że wielkie piłkarskie turnieje wyraźnie zbliżają ludzi, zwłaszcza kiedy ich drużynie się powodzi.

Futbol to gorące lato, zabawa i miłość, a takie mistrzostwa chyba najbardziej zasługują na pokojowa nagrodę Nobla

- napisano w "Ekstrabladet".

Przypomniano, że oba wydarzania były fantastyczne, lecz nikt jeszcze nie przebił "miłosnego otwarcia" w lidze słowackiej z 2016 roku, kiedy piłkarz Ludomir Vajdecka w czasie meczu uklęknął przed sędzią liniową Petrą Lepackovą i się jej oświadczył na oczach piłkarzy obu drużyn, wręczając jej pierścionek z diamentem.

Duńskie media zwracają uwagę, że cały kraj żyje nieprawdopodobną grą swojej reprezentacji, która nie załamała się po ataku serca Christian Eriksena i przegranym pierwszym meczu grupowym z Finlandią (0:1) i przekazują na swoich stronach internetowych wielogodzinne relacje na żywo ze Stref Kibica, w których ludzie się jednoczą. Mężczyźni i kobiety siedzące obok siebie nagle po strzeleniu bramki zbliżają się do siebie, ściskają i całują. "Futbol jest piękny i jednoczy wszystkich!" - podsumowano.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #Dania

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo