Krwawy weekend w Chicago. W strzelaninach ranne zostały co najmniej 73 osoby. Trzy zginęły

W ciągu minionego weekendu w Chicago postrzelono łącznie co najmniej 73 ludzi. Troje z nich, w tym dwie kobiety, zmarło. Tylko w jednej z tych strzelanin, w niedzielę późno w nocy, 11 osób odniosło obrażenia. Jedna z nich zginęła.

St. Louis Circuit Attorney's Office, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Według powołującej się na policję stacji NBC do największej strzelaniny w weekend doszło w niedzielę ok. godz. 23 lokalnego czasu w dzielnicy Chicago Lawn. 11 osób zostało postrzelonych, w tym jedna kobieta śmiertelnie. Wśród zranionych był 15-letni chłopiec.

Policja chicagowska poinformowała, że wszystkie ofiary były zgromadzone na zewnątrz, kiedy trzech niezidentyfikowanych dotychczas mężczyzn podjechało samochodem i oddało strzały w kierunku tłumu. Kobietę postrzeloną w klatkę piersiową przewieziono do szpitala University of Chicago, gdzie stwierdzono jej zgon.

Około dwóch godzin wcześniej w osobnym incydencie w rejonie South Shore, postrzelonych zostało sześć osób. Jedna kobieta zmarła w wyniku obrażeń. Napastnik lub napastnicy otworzyli ogień z czarnego SUV.

Lokalna telewizja WGN 9 poinformowała w poniedziałek, że od godziny 18 w piątek do północy w poniedziałek, w strzelaninach w mieście obrażenia odniosły co najmniej 73 osoby. Trzy z nich zmarły. Jak odnotowały lokalne media, był to najbardziej dotąd krwawy weekend w Chicago w 2021 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/399658-przedsiebiorcy-w-usa-maja-dosc-lewicy-groza-ze-przestana-placic-podatki

Zgodnie z relacją miejscowej policji nikt jeszcze nie został w związku ze strzelaninami zatrzymany. Funkcjonariusze kontynuują śledztwo.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#USA #strzelanina

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo