Po ataku w Wurzburgu "Bild" pyta: Czemu przemilczamy pochodzenie islamskich zamachowców?

Po ataku w Wurzburgu, gdzie młody Somalijczyk zabił w zeszłym tygodniu trzy kobiety, dziennik "Bild" zauważa, że statystyki policyjne pokazują, że "Niemcy mają ogromny problem z agresywnymi obcokrajowcami". Jednak w kraju panuje na ten temat "wielkie, politycznie poprawne milczenie". Tymczasem zaledwie dwa procent niemieckiego społeczeństwa, które stanowią imigranci z krajów arabskich, odpowiada za kilkadziesiąt procent gwałtów i sporo ponad połowę morderstw.

Zamachowiec z Wurzburga
fot. archiwum

Niemcy mają problem

Uchodźca morduje "tym razem w Wurzburg. Trzy kobiety nie żyją. Przerażenie jest ogromne, podobnie jak żal i współczucie. Ale przeszłość pokazuje: ten akt nie będzie miał prawie żadnych konsekwencji

- pisze w poniedziałek dziennik "Bild".

Gazeta zauważa, że "statystyki policyjne pokazują: Niemcy mają ogromny problem z agresywnymi obcokrajowcami".

"Bild" wylicza, że w przypadku 168 237 przestępstw z użyciem przemocy w ubiegłym roku 38 procent stanowili "podejrzani spoza Niemiec" (64 318) - w tym 22 171 imigranci (13 procent).

W przypadku morderstw lub nieumyślnego spowodowania śmierci z 2672 podejrzanych, 1085 było obcokrajowcami (41%), 420 "imigrantami" (16%) - łącznie 57 procent wszystkich sprawców...

Jeśli chodzi o gwałt i napaść na tle seksualnym: 37 procent sprawców to obcokrajowcy, z czego 14 procent to imigranci.

Dwa procent ludzi odpowiada za ponad połowę ataków

Ekspert CDU ds. wewnętrznych Mathias Middelberg mówi dziennikowi "Bild":

Wiemy, że uchodźcy pojawiają się w statystykach przestępczości znacznie częściej, niż jest to współmierne do ich dwuprocentowego udziału w populacji

Według Middelberga, to głównie osoby odrzucone jako ubiegające się o azyl są gotowe do użycia przemocy.

"I co z tego wynika? Wielkie, politycznie poprawne milczenie, które praktycy uważają za ogromny błąd" - pisze dziennik.

Burmistrz Tybingi z partii Zielonych Boris Palmer w wypowiedzi dla gazety stwierdza: "Brakuje (...) uczciwej analizy" Doszło do "zderzenia dwóch światopoglądów". W przypadku morderstw dokonanych przez prawicowych radykałów w Hanau (luty 2020, 9 zabitych) "prawicowcy widzą tylko psychicznie zaburzonego indywidualnego sprawcę, lewicowcy - system". W przypadku morderstw popełnianych przez osoby ubiegające się o azyl jest na odwrót.

Brakuje odwagi

Niemiecki ekspert ds. islamu Ahmad Mansour uważa, że "brakuje odwagi, by nazwać po imieniu, przeanalizować dotkliwe akty przemocy ze strony nie-Niemców i problemy integracyjne pewnych grup muzułmańskich imigrantów."

Mansour ubolewa nad podwójnym rasizmem. Do prawicowego ("wszyscy muzułmanie (są) wrzucani do jednego garnka"), dochodzi lewicowy, który Mansour nazywa "zjawiskiem przytulanki". Ma na myśli, że "ci, którzy uważają, że muszą być 'kocem ochronnym' wobec migrantów i muzułmanów, również nie traktują ich jako równej części społeczeństwa".

Zastępca lidera grupy parlamentarnej chadeckich partii CDU/CSU Thorsten Frei mówi "Bildowi": "Wiele byśmy zyskali, gdyby wszystkie siły polityczne w Niemczech zdjęły swoje socjalne, romantyczne okulary".

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann, poinformował, że podczas przeszukania mieszkania napastnika, który w piątek zabił w Wurzburg trzy kobiety i ranił kilka innych osób "znaleziono rzeczy, które mogą wskazywać na materiały propagandowe islamistów".

24-latek z Somalii zabił w piątek w centrum Wurzburga trzy kobiety i zaatakował nożem wiele innych osób, zanim został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów strzałem w nogę. Mężczyzna przebywa w areszcie pod zarzutem wielokrotnego zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#islamscy terroryści #islamizm #zamachowcy #Niemcy #Wurzburg

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo