Wywołał burze słowami o Lewandowskim i Polsce, teraz się tłumaczy: "Nie, to po prostu niemożliwe"

Słowa Raymonda Domenecha o tym, że Robert Lewandowski urodził się w niewłaściwym kraju, wywołały burzę w Polsce. Francuski trener w rozmowie z "wp.pl" wyjaśnił o co chodziło w jego komentarzu po odpadnięciu Biało-czerwonych z Euro 2020. "Polacy, obudźcie się! Poprawcie struktury, programy szkoleniowe. Talenty u was są, muszą być! Jednak trzeba je znaleźć i odpowiednio poprowadzić" - powiedział wicemistrz świata z 2006 roku.

Robert Lewandowski na Euro 2020 grał wspaniale, ale Polacy odpadli z turnieju po trzech meczach
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Polscy piłkarze pożegnali się z Euro 2020 po porażce w ostatnim meczu grupowym ze 2:3 Szwecją. Świetna forma strzelecka Roberta Lewandowskiego, który na turnieju zdobył trzy bramki w trzech występach nie wystarczyła nawet by awansować do 1/8 finału. 

Burzę w polskich mediach wywołała wypowiedź Raymonda Domenecha po tym występie Biało-czerwonych. Trener, który doprowadził Trójkolorowych do finału mistrzostw świata w 2006 roku napisał na Twitterze:

Ależ smutek po fazie grupowej. Lewandowski znów zbyt wcześnie jedzie do domu. Gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju, aby wznieść swój talent ku szczytom.

Teraz Domenech wytłumaczył się ze swojej wypowiedzi i podkreślił, że w żadnym wypadku nie była ona skierowana przeciwko Polakom.

Ten wpis nie był przeciwko Polsce. Miał trochę na celu sprowokowanie Polaków do dyskusji, a raczej do działania. Przecież widać, nawet z zewnątrz, że coś jest nie tak! Macie geniusza, ale innych świetnych zawodników za bardzo nie widzę. Różnica między Lewandowskim a jego kolegami z drużyny jest zbyt duża!

Były selekcjoner reprezentacji Francji stwierdził, że nad Wisłą na pewno nie brakuje piłkarskich talentów. Wystarczy odnaleźć tych chłopaków i odpowiednio wyszkolić. Domenech zauważył, że w kraju tak dużym jak Polska potencjalnie jest więcej piłkarskich gwiazd niż w mniejszych ludnościowo.

To niebywałe, że wyrósł wam tylko jeden Lewandowski. Nie, to po prostu niemożliwe. Z doświadczenia choćby Francji wiem, że gdy masz w pokoleniu jednego geniusza, to obok też są bardzo dobrzy piłkarze, trzeba ich tylko znaleźć, wyselekcjonować. A najpierw jednak wyszkolić.

Słynny trener porównał Polskę do innych krajów, o znacznie mniejszej liczbie ludności, które odpowiednim szkoleniem potrafiły zbudować bardzo mocne piłkarsko drużyny:

Szkolenie, szkolenie i jeszcze raz szkolenie! Nie ma innej drogi. I o to mi chodziło w tym wpisie. 38 milionów ludzi. Porównajmy to z Belgią, Holandią, Danią, Austrią, Chorwacją. Nawet Szwajcarzy w tym temacie "się ogarnęli". Przecież w stosunku do tych krajów Polska ludnościowo jest gigantem. Ale bez odpowiedniego szkolenia nic z tego nie będzie. Dlatego apeluję: Polacy, obudźcie się! Poprawcie struktury, programy szkoleniowe. Talenty u was są, muszą być! Jednak trzeba je znaleźć i odpowiednio poprowadzić. Naprawdę nie wypada, aby taki kraj tak szybko i w takim stylu odpadał z dużych turniejów.

 

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

#piłka nożna #Euro 2020 #Robert Lewandowski #Raymond Domenech

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo