Awantura w Koalicji Obywatelskiej. Padł pomysł, by Tusk rozdawał ulotki. I zaczęło się

Politycy już czują obecność Donalda Tuska. Sławomir Nitras ocenił dziś, że Borys Budka szykuje się do rezygnacji, więc miejsce do powrotu jest. Pomysł na to, jak Tusk może pomóc, ma poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski. – Będzie chodził z nami i rozdawał ulotki – powiedział. Ta koncepcja oburzyła koleżankę z klubu Sterczewskiego, która odnosząc się do słów polityka… pomyliła nawet jego nazwisko.

Iwona Śledzińska-Katarasińska
Tomasz Hamrat

Gdy Polaków zapytano co myślą o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki, 60 proc. było zdania, że nie powinien obejmować sterów w PO. Innego zdania są politycy tej partii. Grzegorz Schetyna upatruje w byłym premierze nowej jakości, mówiąc, że opozycji potrzebny jest przełom.

Tusk sam pisze polityczne scenariusze i tak było od zawsze. Uważam że generalnie Platformie Obywatelskiej, ale przede wszystkim opozycji potrzebny jest przełom i nowy początek – stwierdził Schetyna.

Budka rezygnuje, Tusk na jego miejsce?

Dziś Sławomir Nitras nakreślił, jak może wyglądać najbliższy czas w PO, czas zmian. Powiedział, że Borys Budka szykuje się do rezygnacji.

 – Przyjmuję do wiadomości pewną zmianę postawy Borysa Budki, która jest dla mnie - delikatnie mówiąc - zaskoczeniem, ale dostrzegam ją. Chyba wydaje się, że Borys Budka nosi się z takim zamiarem rezygnacji i to na nowo otwiera sytuację w Platformie

– powiedział Nitras.

Jak wiele emocji wzbudza ten temat wśród samych polityków Koalicji Obywatelskiej świadczy wymiana zdań między posłami tej partii. Franciszek Sterczewski ocenił wczoraj, że doświadczenie Donalda Tuska przyda się Koalicji Obywatelskiej. Jak widzi jego rolę młody poseł?

(Donald Tusk - red.) Powinien wesprzeć Rafała Trzaskowskiego, który jest moim zdaniem najważniejszą figurą w obrębie Koalicji Obywatelskiej. Mam nadzieję, że raczej wesprze nas swoim doświadczeniem, będzie chodził z nami i rozdawał ulotki przy kolejnych wyborach, a niekoniecznie chciał rozdawać karty

– powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej.

Na jego słowa zareagowała Iwona Śledzińska-Katarasińska, myląc nazwisko Sterczewskiego. I wywiązała się dyskusja.

Zdaniem posła Franciszka Starczewskiego Donald Tusk ma wrócić aby rozdawać ulotki... Gratuluję poznańskiej Platformie wyboru kandydatów na listy wyborcze. Drogo Franku, mam wrażenie że jesteś młodszy niż myślałam

– napisała na Twitterze.

Sterczewski odpowiedział koleżance z klubu.

Droga Iwono Śledzińska-Katarasińska, czy Twierdzisz że pan premier nie poradziłby sobie z rozdawaniem ulotek? Myślę że to niesprawiedliwa ocena. Wierzę szczerze, że Donald Tusk będzie wsparciem dla KO i opozycji m. in. podczas kampanii i tyle. Ukłon międzypokoleniowy!

– odpisał polityk.

W sprawie zabrał głos wiceprzewodniczący Nowoczesnej z koła w Poznaniu.

Pani poseł, nie widzę w tym nic złego żeby zejść do ludzi i pracować w kampanii. Franciszek Sterczewski robił to przez kilka miesięcy i wypracował 25 tys. głosów. Chyba na tym właśnie polega problem „starszej platformy” że nadal tego nie rozumiecie

– czytamy.

Poseł PO poprzedniej kadencji zaatakował Sterczewskiego.

Różnicę zdań komentowali też internauci.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo