Sachajko broni zmian dotyczących mienia bezspadkowego. "To była kradzież w biały dzień"

- "Nie jest zablokowana reprywatyzacja, czy odzyskiwanie mienia pożydowskiego, bo można to dalej odzyskiwać, jeżeli będą naprawdę spadkobiercy. Nie tacy, jak do tej pory byli, że na podstawie kserokopii poświadczonej notarialnie "odzyskiwali" majątek. To jest po prostu chore" - uważa poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15). W rozmowie z Katarzyną Gójską polityk powiedział, że jego zdaniem Jair Lapid traktuje Polskę jako państwo lenne.

Jarosław Sachajko
fot. Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 4.0, by wikimedia.org

Rozmowa dotyczyła wypowiedzi ministra Jaira Lapida, który opisując polskie zmiany w prawie administracyjnym, nazwał je "haniebnym prawem". To nie pierwsze wymierzone w Polskę hasła tego polityka, o czym przypomniał poseł Kukiz '15.

Trzeba na początek przypomnieć, że pan Lapid na Polsce robi swoją politykę wewnętrzną. On tam skłamał, że jego babka umarła w Holocauście, a w tej chwili dosyć arogancko traktuje Polskę, jako takie państwo lenne. Państwo, z którego można cały czas wyciągać nienależne pieniądze. Mija się też z prawdą, bo nie jest zablokowana reprywatyzacja, czy odzyskiwanie mienia pożydowskiego, bo można to dalej odzyskiwać, jeżeli będą naprawdę spadkobiercy. Nie tacy, jak do tej pory byli, że na podstawie kserokopii poświadczonej notarialnie "odzyskiwali" majątek. To jest po prostu chore. Przy kserokopii można zrobić wszystko, co się chce. Albo na 130-letnie osoby! To była kradzież w biały dzień

- mówił Jarosław Sachajko.

Jeżeli znajdzie się jakiś spadkobierca, to na drodze cywilnej będzie mógł odzyskać majątek. Ale na drodze cywilnej, w której będziemy patrzyli na wszystkie elementy związane z np. kamienicą. Czy była zadłużona, czy nie, czy była zburzona, czy nie. Bo przecież wiemy, jak Warszawa wyglądała, była całkowicie zrujnowana. Jeżeli polskie społeczeństwo odbudowało Warszawę, to teraz te osoby wyznania mojżeszowego powinny się zwracać do Niemców, którzy to zniszczyli, a nie do Polaków, którzy to odbudowali

- zaznaczał polityk Kukiz-15.

Poseł dodał, że jest zszokowany postawą Platformy Obywatelskiej i Konfederacji, których członkowie wstrzymali się od głosu. "To jest niepoważne traktowanie Polski" - powiedział. 

 


Uchwalona w czwartek nowelizacja wynika z konieczności dostosowania prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprzed sześciu lat. W maju 2015 r. TK orzekł, że przepis Kpa w obecnym brzmieniu - pozwalający orzec o nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa nawet kilkadziesiąt lat po tej decyzji - jest niekonstytucyjny.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PR1

 

#Sygnały Dnia #Izrael #mienie bezspadkowe #Jarosław Sachajko

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo