To dlatego pokonali polskich piłkarzy? Niezwykły trening Szwedów przed meczem z Ukrainą na Euro 2020

Piłkarze reprezentacji Szwecji przechodzą specjalny trening mentalny przed wtorkowym meczem 1/8 finału Euro 2020 z Ukrainą. Jednym z jego elementów były jazdy kolejką górską w parku rozrywki w Goeteborgu.

Szwedzi na Euro 2020 pokonali Polskę i zagrają w 1/8 finału z Ukrainą
fot. twitter.com/EURO2020

Kolejka górska w parku Liseberg uznana została w tym roku przez amerykańskich ekspertów z tej dziedziny za jedną z najnowocześniejszych na świecie, lecz także jako „wyjątkowo przerażającą” osiągając prędkość 100 kilometrów na godzinę i jednocześnie obracając się podczas jazdy jak spirala.

Rollercoaster wzmacnia psychikę piłkarzy?

Piłkarzom, którzy przebywają w bazie w Goeteborgu właściciele parku udostępnili go w sobotę wieczorem po zamknięciu tak, aby mogli utrzymać swoją „bańkę sanitarną”. Park został otwarty w 1923 roku. Nowa kolejka górska typu Helix została tu zainstalowana w 2014 roku. Ma 1381 metrów długości i kosztowała 30 milionów euro.

Nie wszyscy piłkarze chcieli z niej skorzystać, a kierownik reprezentacji Stefan Pettersson stanowczo odmówił.

To nie dla mnie bo i tak mam zbyt dużo na głowie, ale dla piłkarzy był to świetny trening przed meczem z Ukrainą, do której po Euro 2012 mamy bardzo duży respekt.

Wtedy Szwecja znalazła się w grupie D z Francją, Anglią i Ukrainą, z którą przegrała pierwszy mecz grupowy 1:2, a po porażce z Anglią 2:3 odpadła z turnieju. We wtorek zespoły ponownie się spotkają w 1/8 finału - tym razem na Euro 2020, na stadionie w Glasgow.

Nie mamy wątpliwości, że mecz będzie jak jazda rollercoasterem w Goeteborgu

- powiedział Pettersson.

Trzy Korony były ostatnim przeciwnikiem Polaków w fazie grupowej Euro 2020. Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę musiała wygrać ze Szwedami, by awansować do fazy pucharowej. Niestety Biało-czerwoni przegrali 2:3 i odpadli z turnieju.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #Szwecja

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo