Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Nielegalna impreza w Lombardii. Interwencja służb porządkowych

Siły porządkowe otoczyły w niedzielę w miejscowości Maleo w Lombardii na północy Włoch teren tzw. rave party, czyli nielegalną imprezę muzyczną, która trwa od soboty i zgromadziła kilkaset osób bez maseczek. Jej rozwiązania chcą też lokalne władze.

pixabay

Włoskie media podają, że w miasteczku, w którym odbywa się zwołana w mediach społecznościowych impreza pod gołym niebem, zanotowano wcześniej przypadki zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa Delta.

Dyskoteka trwa od kilkunastu godzin i opuściło ją dotąd niewiele osób. Sytuację na miejscu określa się jako spokojną, ale niepokój budzi to, że uczestnicy zabawy w większości nie mają maseczek i łamią prawo.

Przybyły na miejsce burmistrz Dante Sguazzi podjął się próby mediacji, by przekonać uczestników zgromadzenia do opuszczenia tego miejsca. Tłumaczył, że udział w imprezie stanowi złamanie wszystkich reguł walki z pandemią.

Miejscowa prokuratura wszczęła śledztwo, by ustalić inicjatorów imprezy. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#lombardia #Włochy #Delta #koronawirus

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo