Szaleństwo w Danii po sukcesie piłkarzy na Euro 2020! "Byliśmy na dnie, a teraz idziemy jak torpeda"

Dania rozbiła w 1/8 finału Euro 2020 Walię 4:0, a cały skandynawski kraj oszalał ze szczęścia. Wszyscy wierzą, że możliwe jest powtórzenie historycznego osiągnięcia z 1992 roku, gdy "duński dynamit" eksplodował nieoczekiwanie na mistrzostwach Europy.

Duńczycy świętują awans do ćwierćfinału piłkarskiego Euro 2020
fot. twitter.com/EURO2020

Wszystkie gazety w Danii na swoich stronach internetowych przekazywały w sobotę relacje nie tylko z meczu w Amsterdamie, ale i z tego, co się dzieje w Strefach Kibica, zwłaszcza w Odense, mieście Christiana Eriksena, który po ataku serca w pierwszym meczu z Finlandią (0:1) stał się bohaterem narodowym.

Dania świętuje awans swojej drużyny do ćwierćfinału Euro 2020

Jak podkreślił dziennik "Esktrabladet" najpierw Duńczycy wygrali niczym na loterii, gdy okazało się, że trzy spotkania fazy grupowej rozegrają w Kopenhadze, a później drabinka ułożyła się w ten sposób, że areną meczu 1/8 finału stał się Amsterdam i stadion "naszego Ajaksu".

Wyeksportowaliśmy do holenderskiej ligi 153 duńskich piłkarzy, z czego 26 do Ajaksu, w którym przez pięć lat grał Eriksen. Kasper Dolberg też spędził tam cztery lata i na boisku, którego zna każdy centymetr i każde źdźbło trawy dwa razy celnie strzelił do dobrze sobie znanej bramki

- napisano na stronach internetowych "Esktrabladet".

Gazeta cytowała brytyjskie media, które grę duńskiej jedenastki nazwały piękną i oceniły jako połączenie skandynawskiej poprawności z kontynentalną poezją futbolu.

To jak kuchnia fusion, której światowym liderem jest Kopenhaga. Zadziwiająca, lecz potwornie smaczna

- podkreślono i dodano, że patrząc na grę drużyny trenera Kaspera Hjulmanda można zgodzić się z wynikami światowych badań, że Dania to najszczęśliwszy kraj świata.

Duńczycy natychmiast Brytyjczykom odpowiedzieli: "My po prostu lubimy cieszyć się życiem, zarówno dobrym piwem, które jest podobno najlepsze na świecie, jak i dobrym futbolem".

To wręcz niesłychane. Po porażce z Finlandią w pierwszym meczu i sytuacji z Eriksenem byliśmy na sportowym i psychicznym dnie, a teraz idziemy niczym torpeda do przodu. Uśmiechaj się Danio! To twój czas i ciesz się tym piłkarskim latem

- skomentował dziennik "BT".

Natomiast w "Politiken" oceniono, że świetnie zorganizowana i naoliwiona duńska maszyna rozbiła w puch groźną jak sądzono Walię.

Nasi wojowie odrobili lekcję i pokonali świetnie uzbrojonych rycerzy Imperium Brytyjskiego.

W ćwierćfinale Dania w sobotę 3 lipca w Baku zmierzy się ze zwycięzcą niedzielnego spotkania Holandia - Czechy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #Dania

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo