Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały w Łodzi z Kanadą 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Girzyński stracił cierpliwość?

Odejście Zbigniewa Girzyńskiego z klubu PiS to pewna strata, ponieważ był jednym z bardziej zaangażowanych posłów - powiedział w niedzielę Bartosz Kownacki (PiS). Jak mówił, być może Girzyński stracił cierpliwość, że może odegrać jakąś rolę w partii, jego zdaniem - niesłusznie.

Facebook

Posłowie: Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS i poinformowali, że powołają w Sejmie koło "Wybór Polska". Klub PiS liczył dotąd 232 osób. Po odejściu trójki posłów będzie liczył 229 osób, więc formalnie traci większość w Sejmie.

W Radiu ZET Kownacki podkreślił, że w trakcie każdej kadencji z różnych ugrupowań odchodzą poszczególni posłowie. - Można nad tym ubolewać. Ja ubolewam, że klub PiS się zmniejszył, ale tak samo odchodzą posłowie z klubu PO, PSL, to jest naturalny proces  - powiedział poseł PiS.

Dodał, że nie wyklucza, iż inne osoby mogą zasilić Prawo i Sprawiedliwość.

- Przypomnę, że PiS po 2015 r. miał w Sejmie ponad 230 posłów, ale to było pierwsze takie wydarzenie w historii Polski po 1989 r., wcześniej żaden klub nie miał powyżej 230 posłów

- stwierdził Kownacki.

Ocenił, że odejście Girzyńskiego z klubu PiS, to pewna strata, ponieważ był to jeden z bardziej zaangażowanych posłów, z dużym doświadczeniem i wiedzą, który stanowił dużą wartość.

- Być może (Girzyński -red.) stracił cierpliwość, że może odegrać jakąś rolę w PiS. To błąd, bo w mojej ocenie ta przyszłość była

- powiedział Kownacki.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Girzyński #Wybór Polska

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo