​Zostań bohaterem filmu „Smoleńsk”

  

Zapraszam 10 kwietnia na rocznicowe obchody do Warszawy. Tego dnia każdy może stać się bohaterem filmu „Smoleńsk” – mówi Antoni Krauze. W rozmowie z „Codzienną” reżyser zdradza swoje plany obchodów trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

W samo południe 10 kwietnia będziemy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, tam, gdzie w czasie żałoby gromadziły się tłumy Polaków i liczymy na udział wszystkich tych, którzy przyjdą na obchody w tym roku – mówi „Codziennej” Antoni Krauze. 

Krauze, znany twórca filmów takich jak „Monidło”, opartego na wspomnieniach Wiktora Suworowa „Akwarium” czy będącego zapisem wydarzeń z Grudnia’70 „Czarnego czwartku”, tym razem rozpoczął zdjęcia do fabularnego zapisu zdarzeń z 10 kwietnia 2010 r. 

Film ma być gotowy w przyszłym roku. 10 kwietnia twórcy będą również filmowali Jana Pietrzaka, śpiewającego balladą smoleńską i Marcina Wolskiego, który wyrecytuje wiersz dedykowany mediom. Planują także nagrywać przejście Marszu Pamięci sprzed katedry pod Pałac Prezydencki. Do realizacji zostanie użytych pięć kamer.
 
W trzecią rocznicę zarejestrujemy zdjęcia z udziałem „strażników pamięci”, bohaterów motywu, który pojawi się w filmie „Smoleńsk”. Pokazani zostaną ludzie, którzy każdego miesiąca przychodzą przed Pałac Prezydencki, nie zapominając o tych, którzy zginęli – zdradza szczegóły swojego filmu Antoni Krauze. 

W dniu rocznicowych obchodów o godz. 19 w archikatedrze warszawskiej odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar Smoleńska, po której Marsz Pamięci przejdzie przed Pałac Prezydencki. Tam odbędzie się Apel Pamięci z przemówieniami Jarosława Kaczyńskiego i szefowej warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Anity Czerwińskiej. Po zakończeniu uroczystości zgromadzeni przejdą przed Kancelarię Premiera, gdzie odbędzie się manifestacja.

Będziemy maszerowali z bębnami. Profesjonalni muzycy będą na nich wygrywali melodie, a ich zadaniem będzie nagłośnienie całego marszu. Hasłem manifestacji jest żądanie prawdy o Smoleńsku oraz pociągnięcie tej władzy do odpowiedzialności – mówi Michał Stróżyk, organizator przemarszu.

Również 8 kwietnia o godz. 18 Michał Stróżyk organizuje manifestację przed domem Donalda Tuska w Sopocie. – Uważamy, że trzeba premierowi pokazać niezadowolenie z rezultatu prowadzenia sprawy smoleńskiej przez ostatnie trzy lata oraz za to, co się wydarzyło 10 kwietnia – dodaje Stróżyk.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl