Tylko Radwańska pozostaje w grze o Wimbledon. Dwie porażki polskich tenisistek w kwalifikacjach

Urszula Radwańska jako jedyna z polskich tenisistek przeszła drugą rundę w trzystopniowych kwalifikacjach wielkoszlemowego Wimbledonu. Na tym etapie odpadły w czwartek Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch. Pewni miejsca w głównej drabince w singlu są Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Prestiżowy turniej rozpocznie się w Londynie w poniedziałek.

Urszula Radwańska walczy w kwalifikacjach Wimbledonu
fot. Peter Menzel via Wikimedia Commons

Zajmująca 233. miejsce w rankingu WTA Urszula Radwańska poradziła sobie w czwartek z sklasyfikowaną o 111 pozycji wyżej Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:3, 7:5. Wcześniej bez problemu odprawiła Chinkę Fang Ying Xun, tracąc tylko jednego gema. W decydującej rundzie eliminacji zmierzy się z Amerykanką Danielle Lao.

Będąca 133. rakietą świata Katarzyna Kawa nie sprostała Rosjance Witalii Diaczenko i przegrała 5:7, 1:6.  Magdalena Fręch zaczęła od środowego zwycięstwa nad Turczynką Pemry Ozgen. W czwartek poległa jednak z reprezentującą Australię Ariną Rodionovą 5:7, 5:7. Na pierwszym etapie walki o przepustkę do głównej części rywalizacji odpadła Maja Chwalińska.

Pewni miejsca w głównej drabince w singlu są Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Turniej rozpocznie się w poniedziałek.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#tenis #Wimbledon #Urszula Radwańska

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo