Premier: Dobry czas dla Polski, mimo trudności

Mimo trudności geopolitycznych wierzę, że jest dobry czas dla Polski i ten czas musimy wykorzystać - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Mając rekordowy przyrost eksportu, rekordowo niskie bezrobocie, jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w UE, śmiało możemy patrzeć w przyszłość - ocenił.

Premier Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Na gali portalu wpolityce.pl premier mówił, że nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, jak pandemia, państwo jest podstawową instytucją, bez której trudno sobie poradzić w ochronie zdrowia, życia, ale w szczególności także w ochronie gospodarki.

Dziś mając ten dobry, a może nawet bardzo dobry punkt startu, ten rekordowy przyrost eksportu, rekordowo niskie bezrobocie, ten jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w UE, śmiało możemy patrzeć w przyszłość

- powiedział Morawiecki.

Zespół negocjacyjny na czele z premierem, który wynegocjował dla Polski środki z UE w ramach Funduszu Odbudowy, które zostaną rozdysponowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, został laureatem nagrody przyznawanej przez portal Biało-Czerwonych Róż.

"Ta nowa nadzieja, Polski Ład z Krajowym Planem Odbudowy jako jego częścią, wzmacnia naszą nową nadzieję, że Polska będzie inna, ale będzie jednocześnie ta sama, piękna (...)Dziś mimo trudności geopolitycznych wierzę, że jest dobry czas dla Polski i ten czas musimy wykorzystać" — powiedział Morawiecki.

Wyraził przekonanie, że "biało czerwona drużyna PiS" doprowadzi do tego, że Polska stanie się krajem "naszych marzeń – także poprzednich pokoleń, które heroicznie walczyły o wolność z karabinem w ręku - Polską dostatnią, silną i wielką".

"Staraliśmy się wkomponować w Polski Ład wszystkie najważniejsze zworniki i zwrotnice. Tak jak przestawiliśmy zwrotnice modernizacji w kierunku społecznym, ale zarazem bardzo mocno skoncentrowanym na nowoczesności, która może być budowana na kompetencjach polskich pracowników i polskich przedsiębiorcach, tak teraz ten proces wzmacniamy. Jestem przekonany, że za 10-20 lat talenty polskich pracowników wzmacniane siłą polskiego państwa będą stanowiły o sukcesie całego polskiego państwa i społeczeństwa" - powiedział premier.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #Polska #geopolityka

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo