Obrzydliwy podręcznik demoralizujący dzieci zostanie wycofany. Sędzia: trudno będzie naprawić szkody

Decyzją sądu administracyjnego w Madrycie, podręcznik „Buntownicy płciowi” zostanie wycofany ze szkół. - Trudno będzie naprawić szkody wyrządzone nieletnim – stwierdził sędzia rozpatrujący skargę Prawników Chrześcijańskich.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Counselling

Podręcznik zostanie wycofany

Sąd dał władzom Getafe dwadzieścia dni na wycofanie podręczników ze szkół ze względu na „poważne naruszenie praw podstawowych ujętych w Konstytucji, m. in. prawa do wolności religijnej”.

„To nie są podręczniki edukacji seksualnej, narzucają ideologie radykalnego feminizmu i LGTB” – powiedziała Polonia Castellanos. – Rozprowadzano je nawet w szkołach katolickich”.

Przewodnik składa się z 6 części z wprowadzeniem burmistrz Getafe, która wyraziła zaniepokojenie, że „od dzieciństwa narzuca się stereotypy seksualne” i podkreśliła, że należy z nimi walczyć.

„Chodzi o to, abyśmy od dzieciństwa i wczesnej młodości nauczyli się decydowania o naszych ciałach, kochania bez strachu, życia bez przemocy i innych maskulinizacji”

– napisała.

„Depatriarchalizacja"

W piśmie wysłanym w kwietniu do szkół podstawowych i średnich władze gminy zaleciły korzystanie z podręcznika w celu „depatriarchalizacji”. Według publikacji, obecne społeczeństwo wpaja dzieciom „genitalną, androcentryczną, fallusocentryczną, penetrocentryczną i heteronormatywną” wizję społeczeństwa, z czym należy skończyć. W związku z tym zachęca dziewczynki do „odkrywania łechtaczki”, którą definiuje jako „królową przyjemności”, a także przekazuje im inne propozycje, jak: „masturbacja jest fajna”, poparte szczegółowymi rysunkami części kobiecych genitaliów z entuzjastycznymi wyjaśnieniami w stylu komiksu.

„Chodzi o to, aby wszyscy chłopcy i dziewczynki z Getafe, wszyscy nieletni i młodzież tej gminy mieli satysfakcjonujące relacje seksualne, ewidentnie i jasno mówiąc, satysfakcjonujące i równe”

– podkreśliła burmistrz.

Według Polonii Castellanos podręcznik ma na celu nie tylko „reedukowanie” dzieci już w szkołach podstawowych, ale także samych rodzin poprzez „redefiniowanie pojęcia pary, promowanie wolnego seksu i atakowanie Kościoła”.

Łamanie praw rodziców

Zdaniem Prawników Chrześcijańskich, burmistrz Getafe powinna zostać natychmiast zdymisjonowana. „Przedstawiciel rządu nie może postępować wbrew prawu i naruszać praw chrześcijan i praw rodziców, z ewidentną szkodą dla dzieci” - stwierdziła.

„Jedynym celem tej publikacji jest narzucenie ideologii, na co wydano pieniądze publiczne, a te, w dobie kryzysu, powinny zostać przeznaczone na pomoc dla potrzebujących”

– podkreśliła.

- Za dwadzieścia dni podręcznik "Buntownicy Płciowi" zniknie ze szkół w Getafe, ale trudno będzie naprawić szkody wyrządzone nieletnim 

– stwierdził sędzia rozpatrujący skargę Prawników Chrześcijańskich.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Hiszpania #dzieci #edukacja #seksualnośc

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo