Trzaskowski chwali się pomocą, której sam nie zaproponował. „Nie zmieściło się, że na wniosek radnych PiS?”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w jednej z sieci społecznościowych, że Warszawa przekaże pomoc dla Nowej Białej. Sęk w tym, że samorządowiec chwalił się nie swoją hojnością. „Nie zmieściło się w tweecie, że na wniosek radnych PiS?” – zapytał włodarza stolicy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Aleksiej Witwicki Gazeta Polska

Warszawa przekaże z budżetu miasta 200 tys. zł na wsparcie Nowej Białej po pożarze, który wybuchł w tam w minioną sobotę – zadecydowali dziś stołeczni radni.

Za przyjęciem uchwały głosowało 57 radnych, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Projekt uchwały pomocowej wnieśli do porządku obrad czwartkowej sesji rady miasta radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Na pewno każdy z nas widział reportaże i zdjęcia z tej tragedii

– mówiła Alicja Żebrowska (PiS) wprowadzając do porządku obrad projekt uchwały.

Zgodnie z nią, dla mieszkańców miejscowości Nowa Biała w gminie Nowy Targ udzielona zostanie pomoc finansowa z budżetu miasta st. Warszawy na 2021 rok w postaci dotacji wynoszącej 200 tys. zł. przeznaczonej na odbudowę budynków zniszczonych w pożarze, który wybuchł tam w sobotę 19 czerwca.

Po przyjęciu uchwały ożywił się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który stwierdził, że "już kilka dni temu rozmawiał ze swoimi współpracownikami na temat przygotowania takiej uchwały już w lipcu, tak, aby w sierpniu dokonać przesunięć budżetowych na pomoc dla mieszkańców Nowa Biała”.

By zaznaczyć swój udział opublikował także wpis w jednym z mediów społecznościowych:
„Warszawa jest solidarna z poszkodowanymi. Ponad podziałami radni podjęli decyzję o przyznaniu 200 000 zł na odbudowę infrastruktury przeciwpożarowej i wodno-kanalizacyjnej”.

Zapomniał jednak dodać, że inicjatywa w końcu wyszła nie od niego…

„Nie zmieściło się w tweecie, że na wniosek radnych PiS Alicji Żebrowskiej i Andrzeja Kropiwnickiego?” – zadał Trzaskowskiemu pytanie Poboży.

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę 19 czerwca po godzinie 18.00. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin - ok. 110 osób. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu.

To nie pierwszy pożar w Nowej Białej, choć ze względu na skalę największy od 30 lat. W maju 2009 r. spłonęło dziewięć stodół, we wrześniu 2010 r. ogień objął kilka zabudowań gospodarczych, a w styczniu 2018 r. pożar pochłonął sześć drewnianych zabudowań gospodarczych.

W niedzielę Nową Białą odwiedził premier Mateusz Morawiecki, który zapewniał, że potrzebna będzie bardzo szybka ścieżka związana z pozwoleniami na budowę i zapowiedział wydanie rozporządzenia Rady Ministrów, które umożliwi szybką odbudowę domów i zabudowań gospodarczych. Zapewnił, że pomocą objęci będą wszyscy poszkodowani mieszkańcy wsi.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo