Polecamy Gazetę Polską Codziennie. Od nokautu do wariantu

Magazyn Gazety Polskiej Codziennie na weekend poleca się Państwu. W wydaniu same dobre teksty: Adrian Siwek pisze o tym jak koalicja rządowa znokautowała opozycję w głosowaniu sejmowym 4:0. Opozycja chciała votum nieufności dla wicemarszałka sejmu i trzech ministrów. Pozostała z niczym, bo okazało się, że Zjednoczona Prawica jest wciąż zjednoczona. Wbrew nadziejom niektórych.

Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Polecamy też tekst Konrada Wysockiego o kolejnym kroku przybliżającym Unię Europejską do efektownego harakiri. W czwartek w Brukseli Parlament Europejski przyjął m.in. głosami europosłów polskiej opozycji tzw. Raport Maticia postulujący m.in. uznanie aborcji za prawo człowieka. – Będzie to kolejne narzędzie do szantażowania państw członkowskich, które chronią życie – komentuje europoseł Ryszard Czarnecki.

Piotr Lisiewicz tym razem na stronach sportowych pisze o potrzebie dekomunizacji polskiego sportu. Oczywiście w kontekście wstydliwych wydarzeń z Euro, gdzie Polska odpadła nie potrafiąc wygrać meczu.

Chciałbym też zwrócić Państwa uwagę na publicystyczny tekst Jerzego Lubacha. Autor zadał sobie trud i sprawdził, jak komentują teksty z „Codziennej” Rosjanie. Czytają nas i niezbyt lubią.

A może chcecie się Państwo dowiedzieć, co grozi nam ze strony koronawirusowego wariantu Delta? Pisze o tym Maria Kobylińska. Zaszczepionych uspokoję, że im grozi niewiele. Niezaszczepieni niech się lepiej zaszczepią.

Ponadto felieton Tomasza Sakiewicza, wierszyk Marcina Wolskiego i wiele wiele innych. Adekwatnych.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

Igor Szczęsnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo