Ambasador USA wrócił do Moskwy

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Rosji John Sullivan powrócił do Moskwy - podał w czwartek rosyjski dziennik "Kommiersant". Ambasador powiedział po przylocie, że liczy na to, iż USA uda się nawiązać stabilne i przewidywalne relacje z Rosją.

ru.usembassy.gov

"Cieszę się, że wróciłem do Moskwy, aby kontynuować współpracę z doświadczonym i niezawodnym zespołem placówki dyplomatycznej USA" - powiedział ambasador. Dodał następnie:

"liczę na współpracę z naszymi kolegami w rządzie Federacji Rosyjskiej na rzecz osiągnięcia naszego celu - nawiązania stabilnych i przewidywalnych relacji między Stanami Zjednoczonymi i Rosją".

Zapowiedział, że będzie "nieustannie pracować" nad praktycznymi działaniami, które pozwolą zrealizować zadania wyznaczone na niedawnym spotkaniu prezydentów: Joe Bidena i Władimira Putina. Jednocześnie zaznaczył, że nadal będzie występował na rzecz demokracji, praw człowieka i wolności mediów.

Powrót ambasadora to rezultat szczytu rosyjsko-amerykańskiego, który odbył w połowie czerwca w Genewie. Przed kilkoma dniami powrócił już na swoje stanowisko ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow.

Powrót szefów misji dyplomatycznych obu państw nastąpił po ponad dwóch miesiącach, odkąd dyplomaci zostali wezwani do swoich krajów na konsultacje, w wyniku nałożenia przez USA sankcji na Rosję. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo