Politico odnotowuje stanowczość premiera Morawieckiego

Twarde "nie" Polski dla otwarcia się na Rosję - tak stanowisko Warszawy ws. pojawiających się propozycji dialogu z Kremlem opisuje brukselski portal Politico, poświęcony polityce unijnej.

fot. Krystian Maj/ Flickr/@KancelariaPremiera

Tylko wycofanie się Rosji z agresywnej polityki wobec swoich sąsiadów, w szczególności Ukrainy, ale także państw UE, w tym Polski, może stanowić podstawę do otwarcia szerszego dialogu - mówił w czwartek przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

- (...) trzeba podkreślić to, że obecna dyskusja wobec Rosji i spraw rosyjskich i związana z polityką Rosji wobec sąsiadów i próba wyniesienia jej na najwyższy poziom polityczny musi przede wszystkim wiązać się z wycofaniem Rosji z tej agresywnej polityki wobec swoich sąsiadów

- podkreślał szef polskiego rządu.

- Ewentualne wybrane obszary do dyskusji muszą dotyczyć wszystkich państw członkowskich UE, nie można wybierać sobie a la carte z tematów, które komuś pasują, tych, które są akurat dla jednego z państw członkowskich istotniejsze, a zapominać o fundamentalnych problemach, o zasadniczych sprawach związanych z polityką Federacji Rosyjskiej wobec sąsiadów. Takie stanowisko ma Polska - oświadczył premier.

Politico zinterpretowało to jednoznacznie: "twarde "nie" Polski dla otwarcia się na Rosję".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo