Mała rewolucja w piłce nożnej. Nie będzie zasady goli na wyjeździe

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) od sezonu 2021/22 we wszystkich rozgrywkach pucharowych znosi zasadę o liczonym podwójnie golu zdobytym na wyjeździe - zdecydował w czwartek Komitet Wykonawczy tej organizacji.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Takie rozwiązanie zalecała władzom UEFA komisja ds. rozgrywek klubowych.

Zasada o podwójnej wartości gola strzelonego na wyjeździe została wprowadzona w 1965 roku. Obowiązywała dotychczas w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a polegała na tym, że przy równej liczbie punktów i bramek po dwóch spotkaniach wyżej był klasyfikowany lub awansował do następnej rundy zespół, który zdobył więcej bramek na wyjeździe.

Teraz przy wynikach np. 0:0 i 2:2 oraz 1:3 i 3:1 sędzia zarządzi dogrywkę dwa razy po 15 minut i ewentualnie serię rzutów karnych.

Już od jakiegoś czasu pojawiały się krytyczne głosy wielu prominentnych działaczy UEFA, m.in. dlatego, że w okresie pandemii COVID-19 sporo spotkań odbywało się na neutralnym gruncie bądź bez udziału publiczności.

W Polsce zasada ta obowiązywała w rozgrywkach pucharowych, ale w obecnym formacie PP o awansie do kolejnej rundy decyduje jeden mecz. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, UEFA

#piłka nożna #gole na wyjeździe #UEFA

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo