Koncert Fisz, Emade, Tworzywo online

W cyklu koncertów drugiego "Portu Kultury" 26 czerwca na barce nad Wisłą wystąpią Fisz, Emade, Tworzywo. Streaming koncertu dostępny będzie na Fb i na kanale YouTube organizatora imprezy - Narodowego Centrum Kultury (NCK).

youtube.com/printscreen

"To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 r. wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty"

- napisano w informacji prasowej.

Jak zaznaczono, "od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie".

Wydarzenie muzyczne, którego organizatorem jest NCK, odbywa się po raz drugi. "W 2020 r. na naszej scenie wystąpili, m.in.: Mikromusic, Tomek Makowiecki, Misia Furtak oraz zespół Tęskno. W +Porcie Kultury+ odbyła się premiera ich singla +Zabierz mnie do morza+ – nowej wersji utworu Adama Repuchy, nagranego na zlecenie NCK, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku" - przypomniano na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, w tym roku zaplanowano osiem koncertów, podczas których zagrają reprezentanci różnych nurtów muzycznych – "od jazzu przez folk i hip-hop po zaawansowaną elektronikę".

"W związku z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej, koncerty odbędą się bez udziału publiczności. Będzie można w nich uczestniczyć wirtualnie – oglądając transmisję na naszej stronie, fanpage'u i kanale na YouTube"

- czytamy w informacji.

Podkreślono, że "każdy koncert będzie uzupełniony wywiadem z artystami, przeprowadzonym przez gospodarzy cyklu red. Piotra Metza i dyrektora NCK Rafała Wiśniewskiego". "Taka formuła umożliwi widzom poznanie twórczości i sylwetek muzyków – młodych, ale już uznanych i zdobywających coraz większą popularność" - napisano.

Koncert rozpocznie się 26 czerwca o godz. 20. Streaming dostępny będzie na Fb oraz na kanale YouTube NCK.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo