Zacznij dzień z „Codzienną”!

Polska drużyna po pięknej walce przegrała ze Szwecją i żegna się z Euro. Dużo dzieje się nie tylko na piłkarskich mistrzostwach Europy. Odzwierciedlenie najnowszych wydarzeń w Polsce i na świecie Czytelnicy znajdą w czwartkowym numerze Gazety Polskiej Codziennie. Relacjonujemy,  w jaki sposób przebiegała debata w Parlamencie Europejskim dotycząca tzw. Raportu Maticia, który zakłada m.in., że prawo do aborcji powinno stać się jednym z praw człowieka. W GPC także opinie na temat tego, co działo się w PE.

Gazeta Polska Codziennie

Wczoraj niespodziewanie ABW zatrzymało Bartosza Kramka, współzałożyciela Fundacji Otwarty Dialog, którego oburzało podnoszenie wątpliwości wokół jej finansowania. Jeszcze dzień wcześniej brał udział w rozprawie w procesie, w którym pozwał Tomasza Sakiewicza.

W nowym cyklu GPC „Gdzie są politycy z tamtych lat?” Marcin Szkuat opisuje co teraz dzieje się ze znanymi kiedyś politykami SLD, takimi jak Marek Siwiec, Ryszard Kalisz, czy Andrzej Pęczak.

Czytelnicy czwartkowego numeru Codziennej znajdą szereg artykułów pozwalających lepiej poznać i zrozumieć współczesny świat. Ruszard Czarnecki wyjaśnia co się stało, że Biały Dom zmienia front wobec Rosji. Paweł Rakowski w tekście „Nowy prezydent, niezmienny system” przybliża sytuację i procesy zachodzące w Iranie, potencjalne skutki ostatnich wyborów prezydenckich w tym kraju. 

Na stronach gospodarczych znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego Polska nie boi się gróźb ze strony Rosji, która straszy zamknięciem gazociągu jamalskiego. Gdy o Rosji mowa, Wespazjan Wielohorski omawia wywiad Władimira Putina dla niemieckiej Die Zait. Prezydent Rosji po raz kolejny zakłamuje w nim prawdę o II wojnie światowej.

Nasi komentatorzy zajmują stanowisko m.in. w sprawie tęczowej ofensywy na Euro 2020, a Marcin Wolski napisał wierszyk „Wszystko dla dziecka”, choć nie dla dzieci te rymy Wolskiego.
Nie samą polityką człowiek żyje, dlatego na stronach poświęconych kulturze Czytelnicy znajdą obszerną zapowiedź festiwalu Wschód Kultury. Dla fanów motoryzacji również coś ciekawego: nowa skoda, która jest lepsza niż Superb.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo