"The Story of Film: a New Generation". Ta pozycja zainauguruje Cannes 2021

"The Story of Film: a New Generation" Marka Cousinsa zainauguruje we wtorek 6 lipca pokazy filmów z oficjalnej selekcji – poinformowali w komunikacie organizatorzy 74. festiwalu w Cannes. Jak podkreślili, film stanowi pomost między tym, co było przed pandemią, i tym, co nastąpi po niej.

mat. pras.

Jak przypomniano na stronie internetowej festiwalu w Cannes, Mark Cousins jest irlandzko-szkockim reżyserem i scenarzystą, którego dzieła "Pierwszy film", "The Story of Film: Odyseja filmowa", "Oczy Orsona Wellesa" i "Kobiety za kamerą" były pokazywane na całym świecie.

Podczas kryzysu zdrowotnego pracował nad produkcją ostatniego rozdziału wyjątkowego 15-częściowego dokumentu eksplorującego historię kina "The Story of Film: Odyseja filmowa". Podczas gdy publiczność powraca do kin, ten finałowy rozdział, zatytułowany "The Story of Film: a New Generation", stawia istotne pytania: gdzie byliśmy my, filmowcy, kiedy wszystko się zatrzymało?

 - czytamy.

W komunikacie zaznaczono, że "poprzez ten film, ponad 2,5-godzinną podróż do współczesnego świata kina, Cousins buduje pomost między tym, co było +przed+ kryzysem zdrowotnym, a tym, co będzie po".

Przywołuje odważne wizualizacje produkcji prezentowanych w kinach i na dużych festiwalach. Podczas gdy historia kina światowego wkrótce zacznie toczyć się dalej, "The Story of Film: a New Generation" stanowi zaproszenie do spojrzenia na naszą niedawną przeszłość, na filmy, które kochaliśmy i sposób, w jaki Cousins nadal opowiada najpiękniejszą historię ze wszystkich: miłości, jaką darzymy kino

- napisano.

Pokaz "The Story of Film: a New Generation" odbędzie się we wtorek 6 lipca, w dniu otwarcia 74. festiwalu w Cannes. Impreza potrwa do soboty 17 lipca.

W tym roku przewodniczącym jury konkursu głównego został amerykański reżyser, scenarzysta, producent i aktor Spike Lee.

Pełny program oficjalnej selekcji, ogłoszony na początku czerwca, jest dostępny pod adresem: https://www.festival-cannes.com/.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo