Koronawirus: Wariant Delta na Ukrainie

U dwóch osób na Ukrainie potwierdzono zakażenie wariantem Delta koronawirusa - poinformował szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) tego kraju Ołeksij Daniłow. Zaznaczył, że na Ukrainie brakuje testów wykrywających ten wariant.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Daniłow powiedział w jednej z telewizji, że zakażenie Deltą potwierdzono u 66-letniej kobiety i 16-latka, którzy niedawno wrócili z Rosji - pisze w środę Interfax-Ukraina. Oboje są w szpitalu, a ich stan lekarze oceniają jako stabilny.

"Mamy cztery laboratoria, które mogą wykrywać nowy wariant, dwa prywatne i dwa państwowe, to czego nie ma, to testów, które wykrywają indyjski wariant, zwróciliśmy się do WHO" - przekazał Daniłow.

Sekretarz RBNiO nie wykluczył całkowitego zamknięcia ruchu z niektórymi krajami w związku z szerzeniem się wariantu Delta.

We wtorek szef parlamentarnej komisji ds. zdrowia Mychajło Raduckyj napisał, że istnieje ryzyko, iż fala zakażeń Deltą dotrze wkrótce na Ukrainę. Przekazał też, że obecnie na Ukrainie nie ma technicznej możliwości, by samodzielnie wykrywać wariant Delta. Niedawno ministerstwo ochrony zdrowia wysłało do londyńskiego laboratorium 500 próbek z różnych regionów - poinformował. Oczekiwane są też od WHO nowe testy, które od razu mogą wykrywać ten wariant koronawirusa.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #wariant Delta

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo