Burze ponownie nawiedzą Polskę. Jeszcze dziś po południu i wieczorem

Dziś po południu i wieczorem spodziewamy się kontynuacji burz oraz intensywnych opadów deszczu, a lokalnie gradu. Wciąż jednak będzie gorąco i duszno - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Oimheidi / CC0

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Praswoą Ogrodnik, po burzowym wtorku, w środę prognozowane są kolejne burze i ulewy, ale strefa intensywnych opadów przeniesie się z zachodu na wschód kraju.

- Spodziewamy się kontynuacji silnych burz. Mogą one wystąpić we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju oraz w centrum. Wciąż jednak będzie wilgotno i jeszcze bardziej duszno, dlatego mimo minimalnego spadku temperatury na zewnątrz, możemy tego zupełnie nie odczuć

 - powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Michał Ogrodnik przekazał, że burze wystąpią głównie na Lubelszczyźnie, Mazowszu oraz na Podlasiu. - Na te obszary wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W trakcie burz wystąpią intensywne opady deszczu, nawet do 40-60 mm oraz porywy wiatru do 100 km na godzinę. Lokalnie spodziewamy się także opadów gradu - powiedział.

Wieczorem najchłodniej będzie nad morzem, około 20 stopni. W centrum i na wschodzie około 30 stopni, a na krańcach wschodnich i w województwie lubuskim oraz podkarpackim nawet 34 stopnie.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo