Nożownik usłyszał zarzuty. Jest oskarżony o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa

Zarzuty zabójstwa jednej osoby i usiłowania zabicia drugiej postawiła prokuratura 20-latkowi z Pszczyny (Śląskie), który według ustaleń śledztwa podczas awantury w jednym z mieszkań zaatakował nożem dwóch znajomych. Trwają czynności z udziałem podejrzanego.

pixabay @succo

Prokurator Rejonowy w Pszczynie Leonard Synowiec powiedział, że do przestępstw zarzucanych 20-latkowi doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z mieszkań w tym mieście.

- Podczas awantury sprawca, używając noża, spowodował śmierć jednego z pokrzywdzonych, drugiego ranił – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale biorąc pod uwagę charakter działania sprawcy czyn ten należy zakwalifikować jako usiłowanie zabójstwa i postępowanie będzie prowadzone właśnie pod kątem zabójstwa jednej osoby i usiłowania zabójstwa drugiej

- powiedział prokurator.

W środę po południu wciąż trwały czynności z zatrzymanym w tej sprawie 20-latkiem, już formalnie podejrzanym. Wszystko wskazuje na to, że po przesłuchaniu prokuratura skieruje do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny.

- Nie sądzę, żeby materiał zgromadzony w sprawie tak diametralnie się zmienił, by przy takich zarzutach nie był kierowany wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego

- zaznaczył prok. Synowiec.

Prokuratura na razie nie informuje na temat tła awantury, nie zdradza też treści wyjaśnień podejrzanego. Wiadomo, że do awantury doszło w mieszkaniu jednego z pokrzywdzonych, gdzie prawdopodobnie cała trójka piła alkohol. Jak podał wcześniej portal wp.pl, prawdopodobny sprawca, który po ataku ukrywał się na jednej z pobliskich działek, został zatrzymany.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#oskarżenie #sąd #zabójstwo

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo