Kolejni członkowie grupy przestępczej zatrzymani. To obywatele Włoch

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwóch Włochów, którzy mieli należeć do międzynarodowej grupy dokonującej przestępstw karno-skarbowych - dowiedziała się . To kolejni zatrzymani z tej grupy.

abw.gov.pl

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział w środę, że agenci dokonali zatrzymań na terenie województwa mazowieckiego 8 czerwca. Przeszukali też wówczas siedziby podmiotów gospodarczych prowadzonych przez Włochów oraz ich mieszkania i znaleźli tam szereg nośników elektronicznych, a także obszerną dokumentację finansowo-księgową.

Według śledczych, zatrzymane osoby miały wchodziły w skład międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2012-15 pozorowała obrót towarami. Wcześniej ABW zatrzymała organizatora grupy - Włocha i trzech jego wspólników - obywateli Polski i Gruzji.

- Zatrzymani teraz przez ABW obywatele Włoch zakładali i prowadzili w Polsce spółki, na rzecz których zagraniczne podmioty dostarczały fikcyjnie towary, umożliwiając w ten sposób przeprowadzanie pozorowanych transakcji i oszustwa podatkowe

 - powiedział Żaryn.

Dodał, że grupa taki sam proceder prowadziła we Włoszech i na Słowacji.

[polecam:https://niezalezna.pl/400715-autobus-przewozacy-dzieci-wpadl-do-rowu

Śledztwo prowadzi departament postępowań karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura postawiła zatrzymanym przez ABW zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentacji finansowo-księgowej i wyznaczyła im poręczenia majątkowe, zakazała kontaktów z innymi podejrzanymi oraz zastosowała dozór policji.

Rzecznik podkreślił, że w sprawie prowadzone są dalsze czynności dowodowe, dotyczące również innych aspektów związanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ABW

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo