Von der Leyen grozi Węgrom. Mówi o "naruszeniu podstawowych wartości unijnych"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła dziś węgierską ustawę, która zabrania propagowania zmiany płci i homoseksualizmu na zajęciach w szkołach, jako "hańbę". Zagroziła też Budapesztowi krokami prawnymi. Komisja Europejska ma podjąć działania przeciwko węgierskiemu projektowi ustawy LGBT. 

Ursula von der Leyen
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Według szefowej Komisji Europejskiej, przyjęta w ubiegłym tygodniu przez węgierski parlament regulacja to "hańba" i "naruszenie podstawowych wartości UE". Zagroziła, że Unia nie pójdzie na kompromis w kwestii takich zasad, jak "godność ludzka, równość i poszanowanie praw człowieka".

- Poleciłam komisarzom, aby jeszcze przed wejściem ustawy w życie wyrazili w piśmie do władz węgierskich nasze obawy prawne

 - dodała Niemka.

Kampania fejkowa

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oznajmił wczoraj, że trwa globalna kampania fejkowa, przy pomocy której próbuje się wprowadzić opinię publiczną w błąd odnośnie do węgierskiej ustawy o ochronie dzieci.

Zwrócił uwagę, że ustawa nie wyróżnia w negatywny sposób żadnej grupy społecznej, a tylko ma na celu ochronę węgierskich dzieci: z jednej strony ma je chronić przed pedofilami, a z drugiej - zagwarantować, że wychowanie dziecka związane z orientacją seksualną będzie prawem i obowiązkiem wyłącznie rodziców.

W przyjętej w ubiegłym tygodniu ustawie zapisano m.in., że szkolne zajęcia, podejmujące kwestie seksualności, nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu, a także że państwo chroni prawo dziecka do zachowania tożsamości, odpowiadającej płci w chwili urodzenia.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Węgry #Komisja Europejska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo