Obudziły ich hałasy dobiegające z kuchni. Okazało się, że to... głodny słoń

Tajlandzkie ministerstwo środowiska wezwało mieszkańców jednej z prowincji do schowania i zabezpieczenia słonych potraw po tym, jak dziki słoń szukał tego rodzaju pożywienia w kuchni domu niedaleko największego w kraju parku narodowego.

pixabay.com/seth0s

W ostatni weekend Kittichaia Boodchana i jego żonę obudziły nocą dobiegające z kuchni hałasy. Para, mieszkająca we wsi w pobliżu miasteczka Hua Hun, około 200 km na południe od Bangkoku, postanowiła sprawdzić, co jest ich źródłem.

Kiedy zajrzeli do pomieszczenia, okazało się, że przez dziurę w ścianie głowę włożył tam słoń. Zwierzę trąbą przeszukiwało półki i zjadło znalezioną na jednej z nich plastikową torbę z jedzeniem. Nagranie z dzikim słoniem buszującym po kuchni Kittichai opublikował na Facebooku.

Jak powiedział później miejscowym mediom, słoń o imieniu Boonmee jest dobrze znany mieszkańcom miejscowości leżących w pobliżu największego w kraju parku narodowego Kaeng Krachan. Jak dodał, w maju poszukujące pożywienia zwierzę zniszczyło cienką ścianę jego kuchni, więc tym razem dostanie się do jej zawartości nie było dla niego żadnym problemem.

Zajmujący się dziką przyrodą specjaliści z ministerstwa środowiska zalecili mieszkańcom chowanie i zabezpieczanie słonego prowiantu. Weterynarze tłumaczą, że w czasie trwającej pory deszczowej w środowisku naturalnym słoni brakuje soli, dlatego zwierzęta te szukają trzymanych w domach paczek z solą, słonych sosów i dań ze sfermentowanych ryb.

W Tajlandii żyje ok. 3 tys. dzikich słoni.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo