Litwa solidarna z Polską. Cyberatakami zajmie się Rada Północnoatlantycka

Na dziś w Brukseli zaplanowano posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej, najważniejszego organu decyzyjnego NATO, na którym ma zostać omówiona kwestia cyberataków na Polskę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli jest zainteresowanie sprawą cyberataków w Polsce. Ma to związek z szeregiem działań dezinformacyjnych i ataków cybernetycznych, prowadzonych prawdopodobnie przez Rosję, które zgłaszane były przez różne państwa Sojuszu w ostatnich miesiącach

 - przekazało źródło w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

"Z tym związane jest niedawne spotkanie prezydenta USA Joe Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina w Genewie, na którym poruszano sprawę cyberataków. Jest oczekiwanie ze strony USA, że Rosja zaprzestanie takich działań wobec Zachodu"

Oprócz sojuszników z NATO Polska poinformowała o szczegółach cyberataków również państwa UE, Komisję Europejską i Radę UE. Informacja została też przekazana ambasadorom USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.

W dokumencie, który przedstawiony został innym państwom, Polska informuje, że stała się celem nieustannej kampanii cyberataków skoncentrowanych na parlamentarzystach i władzy.

Solidarność z Polską

- Litwa solidaryzuje się z Polską w związku z ostatnimi cyberatakami, ewidentnie powiązanymi z rosyjskimi podmiotami, sponsorowanymi przez państwo

- przekazał na Twitterze wydział komunikacji strategicznej litewskiego MSZ.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#NATO #cyberataki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo