Na kogo trafią Polacy, jeśli wygrają mecz? Sprawdź potencjalnych rywali biało-czerwonych

Jeśli polscy piłkarze wygrają w środę w Sankt Petersburgu ze Szwecją, to w 1/8 finału mistrzostw Europy zagrają z Chorwacją, Ukrainą, Czechami lub Finlandią. Bramkowy wynik meczu Polska-Szwecja nie ma w zasadzie większego znaczenia. Liczyć się będzie jedynie wygrana ze Szwedami, gwarantująca awans z pierwszych dwóch miejsc w grupie E. Jakie szanse na awans mają Polacy? Zagłosuj w naszej sondzie

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Tylko zwycięstwo zapewni biało-czerwonym udział w fazie pucharowej z pierwszego lub drugiego miejsca w grupie E (trzecie nie wchodzi w rachubę). Jeśli zajmą pierwsze, a to zależy również od wyniku rozgrywanego równolegle spotkania Hiszpanii ze Słowacją, to zmierzą się 29 czerwca w Glasgow z jedną z trzech drużyn z trzecich miejsc w swoich grupach: Finlandią (B), Ukrainą (C) lub Czechami (D). 

W przypadku zajęcia drugiej lokaty podopieczni Paulo Sousy zagrają dzień wcześniej w Kopenhadze z Chorwacją, która we wtorek w Glasgow pokonała Szkocję 3:1.

Szwecja, mająca na koncie po dwóch meczach cztery punkty, już od poniedziałku jest pewna awansu, bo nawet w przypadku porażki z Polską nie spadnie niżej niż na trzecią pozycję i w tabeli drużyn z trzecich lokat w swoich grupach wyprzedzi Finlandię i Ukrainę, które zdobyły po trzy punkty. Cztery z sześciu zespołów z tej tabeli będą grać dalej.

Kończące zmagania w grupie E spotkania rozegrane zostaną w środę o godz. 18 - Polska ze Szwecją zmierzą się w Sankt Petersburgu, a Hiszpania ze Słowacją w Sewilli.

Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#mecz #Euro 2020 #sport

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo