Najnowszy numer „GP”: Byli ministrowie i eksperci PO chcą usunięcia wojsk USA z Polski

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 23 czerwca) szczególnie polecamy okładkowy tekst Piotra Grochmalskiego „Zdrada rozumu i zdrada stanu. Byli ministrowie chcą wyprowadzenia wojsk USA z Polski”. Będzie też o kulisach serii cyberataków na Polskę. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Janusz Onyszkiewicz – były szef MON – i Adam Daniel Rotfeld – były szef MSZ – podpisali się pod „rekomendacjami”, których wejście w życie oznaczałoby wycofanie wojsk amerykańskich z Polski. Wraz z rosyjskimi generałami i „ekspertami” z 20 krajów świata postulują „ograniczenie sił konwencjonalnych Sojuszu i Rosji rozmieszczonych w Europie”, a także „potwierdzenie wzajemnych zobowiązań politycznych wynikających z Aktu Stanowiącego NATO–Rosja z 1997 roku”. To na ten Akt powoływała się Rosja, protestując przeciwko rozmieszczeniu w Polsce amerykańskich wojsk.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

Ponadto w numerze:

  • Intrygi Jarosława Gowina 

Zawirowania kadrowe w partii skłoniły Jarosława Gowina do powierzenia ważnych funkcji młodym działaczom. Lider Porozumienia próbuje budować relacje prawie ze wszystkimi stronami sceny politycznej i tworzyć własne wpływy. Jego ostatnie kroki zakończyły się jednak porażkami.
- polityczne zagrywki Jarosława Gowina bierze pod lupę Hubert Kowalski.

  • Cyberuderzenie ze wschodu 

„Wszystko wskazuje na to, że ostatni cyberatak na Polskę – najpotężniejszy jak do tej pory – to finalny etap moskiewskiej operacji „Ghostwriter”, przed którą już jesienią 2020 roku ostrzegała „Gazeta Polska”. Ofiarą ostatniej napaści, połączonej z szeroko zakrojoną kampanią dezinformacyjną i zniesławiającą, padło – według informacji „GP” – kilkudziesięciu polityków, urzędników, działaczy i dziennikarzy”.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

„Cyberbezpieczeństwo przez lata, przez wiele osób, było i często nadal jest bagatelizowane. Tymczasem najnowsze raporty dotyczące skali cyberzagrożeń i seria ataków wymierzona w polskich polityków to sygnał alarmowy, którego dłużej ignorować nie można. Jak wynika z danych Cisco Umbrella, w aż 86 proc. organizacji przynajmniej jeden użytkownik próbował połączyć się z witryną phishingową, prawdopodobnie poprzez kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości. Co to oznacza? Praktycznie w każdej firmie i organizacji w Polsce przynajmniej jeden pracownik był obiektem cyberataku. A jeśli do tego zestawienia dodamy przedstawicieli administracji rządowej, posłów, senatorów i ministrów – dostaniemy dość wierny obraz skali całego zjawiska. Brzmi groźnie? To dopiero początek…”
- czytamy w analizie dr. Piotra Łuczuka

  • Polacy na Białorusi - potrzebna pomoc 

„Mówiliśmy o tym, kim byli Żołnierze Wyklęci, kim była Armia Krajowa, mówiliśmy, jaką rolę odgrywało polskie podziemie, to antyniemieckie i antysowieckie. Z punktu widzenia władz białoruskich, które czują się w jakiejś części spadkobiercami Związku Sowieckiego czy wręcz tradycji stalinowskiej, to już była działalność polityczna i wywrotowa”.
- mówi „Gazecie Polskiej” Andrzej Pisalnik. Rozmawia Maciej Kożuszek

  • Anty – Trump w Brukseli 

„Naiwni sądzą, że głównym celem europejskiej wizyty Joe Bidena była konfrontacja z Władimirem Putinem. Tak naprawdę jednak rosyjski prezydent został obsadzony w roli drugoplanowej, bo dla Bidena kluczowe było pokazanie, że jest przeciwieństwem swojego poprzednika, Donalda Trumpa”.
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: Gazeta Polska

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo