Kierownictwo PiS zebrało się w siedzibie partii

Dziś po południu w Warszawie, w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej zebrało się kierownictwo ugrupowania. Jednym z tematów, jak zapowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, mają być przygotowania do zbliżającego się kongresu statutowo-wyborczego, który odbędzie się na początku lipca.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W spotkaniu udział biorą m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

O tym, że po południu zbierze się kierownictwo partii, czyli prezydium Komitetu Politycznego, a w czwartek spotka się Komitet Wykonawczy, powiedział Terlecki wcześniej we wtorek dziennikarzom.

- To są już ostatnie ważne zebrania przed zjazdem, przed kongresem, który będzie za niecałe dwa tygodnie. Na Komitecie Wykonawczym będzie też harmonogram naszych podróży po Polsce w związku z Polskim Ładem

- dodał Terlecki.

Na początku lipca na kongresie statutowo-wyborczym członkowie PiS m.in. wybiorą władze ugrupowania, w tym prezesa i wiceprezesów na kolejną kadencję. Ponadto ma zostać przedstawiona restrukturyzacja struktur partii.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo