Schetyna wzywa Tuska na pomoc. „Jego obecność i zaangażowanie są dziś potrzebne”

Obecność i zaangażowanie Donalda Tuska są dziś potrzebne. Potrzebny jest nowy początek współpracy środowisk opozycji demokratycznej, nowy punkt, od którego będziemy budować razem - powiedział były lider PO Grzegorz Schetyna. Schetyna pełni od poniedziałku obowiązki przewodniczącego regionu dolnośląskiego PO, co umożliwia mu powrót do Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Polityk wyraził dziś zadowolenie z powrotu na funkcję, którą już pełnił w przyszłości (strukturami dolnośląskiej PO kierował w latach 2001-2013). "Cieszę się, bo wracam na stare miejsca. To dosyć ważne, bo wiele dzieje się w Platformie Obywatelskiej, w Koalicji Obywatelskiej, w ogóle w polskiej polityce, więc cieszę się, że będę mógł pomóc i się angażować" - zaznaczył Schetyna.

Były szef PO został też zapytany o ewentualny powrót byłego premiera i byłego szefa PO Donalda Tuska do władzy w Platformie.

Mam bardzo dobre doświadczenie ze współpracy z Donaldem Tuskiem; wiem, czytam i słyszę, jak dużo mówi się o możliwości jego powrotu do polityki krajowej

 - powiedział Schetyna.

Podkreślił, że obecność i zaangażowanie Tuska są potrzebne.

Dziś potrzebujemy nowego początku, bo - jak przez te ostatnie półtora roku obserwuję tę krajową politykę - potrzebny jest nowy początek współpracy środowisk opozycji demokratycznej, nowy punkt, od którego będziemy budować razem

 - ocenił były lider PO.

Jego zdaniem nie da się budować "dobrej wspólnej, dobrze współpracującej listy wyborczej bez porozumienia". "Trzeba zostawić te historie ostatnich miesięcy z tyłu. I ważny jest taki impuls. Myślę, że ta deklaracje Donalda Tuska o powrocie do polityki krajowej takim impulsem może być" - zaznaczył Schetyna.

Pytany, czy obecny szef PO Borys Budka zdał egzamin z pełnienia tej funkcji, odparł że "każdego lidera ocenia się po zakończeniu kadencji". 


Grzegorz Schetyna to jeden ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej, niegdyś bliski współpracownik Donalda Tuska. W latach 2001-2003 i 2004-2010 pełnił funkcję sekretarza generalnego partii, następnie był I wiceprzewodniczącym Platformy. W latach 2001-2013 kierował też strukturami ugrupowania na Dolnym Śląsku. Szef PO w latach 2016–2020. W nieoficjalnych rozmowach politycy PO podkreślają, że Schetyna po powrocie do Zarządu Krajowego PO zyska teraz większy wpływ na partię, a po powrocie Tuska - być może nawet jakieś ważne stanowisko.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Donald Tusk #Grzegorz Schetyna #Platforma Obywatelska #opozycja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo