George Clooney otwiera szkołę filmową dla latynosów

Aktorzy George Clooney, Kerry Washington i Don Cheadle łączą siły z urzędnikami edukacyjnymi Los Angeles, aby otworzyć szkołę, w której uczy się nastolatków kinematografii, oświetlenia, czy efektów wizualnych.

youtube.com/printscreen

Szkoła, która ma zostać uruchomiona w 2022, ma zdywersyfikować branżę rozrywkową poprzez zapewnienie ścieżki do dobrze płatnych miejsc pracy osobom, które mają na to małe szanse.

„Naszym celem jest lepsze odzwierciedlenie różnorodności naszego kraju”

– powiedział Clooney w oświadczeniu w poniedziałek (21 czerwca).

„Oznacza to tworzenie programów dla szkół średnich, które uczą młodych ludzi o kamerowaniu, montażu, efektach wizualnych, dźwięku i wszystkich innych możliwości kariery, które ta branża ma do zaoferowania.”

Szkoła Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Roybal będzie się mieścić w Centrum Nauczania Edwarda R. Roybala w dzielnicy Westlake, w której przeważa latynoskie społeczeństwo. Nauczyciele będą mieli dostęp do profesjonalistów z branży filmowej, a studenci odbędą praktyczne szkolenia wraz z programami akademickimi i stażami.

Clooney, Washington, Cheadle, Mindy Kaling, Eva Longoria i trio producentów zasiądzie w zarządzie i pokryje około 20 procent początkowego przewidywanego budżetu wynoszącego około 7 milionów USD, powiedział nadinspektor Zjednoczonego Okręgu Szkolnego Los Angeles, Austin Buetner. New York Times.

Od czasu skandalu #OscarsSoWhite w 2016 r. Hollywood dąży do zwiększenia liczby osób kolorowych przed i za kamerą. Wysiłki te nabrały dalszego rozmachu w zeszłym roku, gdy protesty Black Lives Matter podsyciły szerszą debatę na temat rasizmu w amerykańskich instytucjach.

 

Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo