Niecodzienne przejście dla pieszych w Olsztynie. Zamiast zebry - klawiatura fortepianu

Na jednej z głównych ulic Olsztyna - Kościuszki, w sąsiedztwie szkoły muzycznej zostało oddane do użytku przejście dla pieszych, które nie jest klasyczną zebrą, ale wygląda jak klawiatura fortepianu. W ten sposób szkoła uczciła jubileusz 75-lecia.

pixabay.com/jplenio

Po przejściu-klawiaturze jako pierwsi przeszli prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, jego zastępczyni Ewa Kaliszuk, dyrektor szkoły muzycznej Teresa Taradejna i przewodnicząca rady rodziców tej szkoły Katarzyna Poluchowicz. W czasie otwierania przejścia uczniowie szkoły dali koncert złożony z utworów muzyki filmowej i klasycznej.

"Mamy nadzieję, że w ten sposób mieszkańcy miasta i turyści zauważą znajdującą się w pobliżu szkołę muzyczną"

- mówiła Poluchowicz, która wraz z radą rodziców wpadła na pomysł nietypowego uświetnienia jubileuszu szkoły.

Po otwarciu przejścia dwóch uczniów szkoły w takt muzyki Michaela Jacksona przeszło jego słynnym księżycowym krokiem, z instrumentami w rękach, przez fortepianową zebrę. Krótki happening i odgrywany na chodniku koncert zachwycił mieszkańców miasta.

"Wreszcie powiew radości, coś wesołego, optymistycznego, piękna muzyka na powietrzu"

- zachwycali się przechodnie, którzy kryli się pod pobliskimi drzewami i oglądali koncert. Zachwytu nie kryli też sterujący ruchem policjanci "drogówki".

Nauczyciele szkoły muzycznej przyznawali, że to pierwsze publiczne wystąpienie muzykalnych uczniów od czasu wybuchu pandemii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo