Jeszcze się nie urodziła, a już przeszła operację. Wesprzyj małą Łucję

Łucja w brzuchu mamy jest bezpieczna, ale tuż po przyjściu na świat rozpocznie dramatyczną batalię. „Musimy zrobić wszystko, by pierwszy oddech naszej córeczki nie był ostatnim” – mówią. U dziewczynki zdiagnozowano krytyczną wadę serca - stenozę aorty z restrykcyjnym otworem owalnym. Każda pomoc się liczy!

siepomaga.pl

Jeszcze się nie urodziła, a już przeszła operację

"Ogromne przerażenie, strach i wielkie oczekiwanie… Te słowa najlepiej opisują kilka ostatnich dni. Wreszcie otrzymaliśmy wiadomość od lekarzy, że pierwsza operacja naszej maleńkiej Łucji, przeprowadzona jeszcze w życiu płodowym, została przeprowadzona bez komplikacji" – mówią rodzice oczekujący na swoją trzecie dziecko.

Trzecia ciąża, trzecia pociecha, pełne emocji oczekiwanie całej rodziny. Kolejna standardowa wizyta u lekarza, która na zawsze zostanie w ich pamięci.

„Początkowo usłyszeliśmy o podejrzeniu nieprawidłowości, ale to uruchomiło całą machinę: strachu, kolejnych konsultacji, rozpaczliwego poszukiwania ratunku. Nadziei, która nie opuściła nas do dzisiaj. Diagnoza - krytyczna wada serca - stenoza aorty z restrykcyjnym otworem owalnym odwróciła nasze życie do góry nogami"

– piszą rodzice małej Łucji.

Chcesz wesprzeć tę rodzinę - weź udział w zbiórce TUTAJ

Mała została zakwalifikowana do operacji w Austrii. Pierwszy zabieg został przeprowadzony jeszcze w życiu płodowym. Niestety, to tylko pierwszy krok na drodze w walce o życie i zdrowie Łucji. Plan leczenia zakłada kilka etapów. Każdy z nich oznacza ogromne koszty – łącznie niemal 600 tys. zł.

„To kwota, która może zapewnić naszemu dziecku życie oraz zdrowie, dlatego nie poddamy się bez walki! – czytamy na stronie, gdzie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Chcemy wziąć Łucję w ramiona i zapewnić, że jest i będzie bezpieczna. Oczami wyobraźni widzimy przyszłość, w której ten etap będzie dla nas tylko traumatycznym i bolesnym wspomnieniem – piszą rodzice i apelują o pomoc.

 

Niech wiadomość o potrzebie pomocy niesie się w sieci. W grupie "RATUJEMY SERDUSZKO ŁUCJI" można licytować wystawione przedmioty. Pieniądze z aukcji idą dla małej Łucji. Wystawiaj rzeczy na licytacje, licytuj, pomagaj! Dobro wraca!

Wszystkich zachęcamy do udostępniania swoim znajomym linków!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo