Jaka pierwsza ustawa w ramach "Polskiego Ładu"? Terlecki uchylił rąbka tajemnicy

"Spodziewamy się, że jako pierwszy z projektów w ramach Polskiego Ładu pojawi się projekt ustawy podatkowej. Z pewnością będzie to jeszcze przed wakacjami" - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Szef klubu PiS był dziś pytany przez dziennikarzy, kiedy pojawią się w Sejmie projekty ustaw zapowiadanych w ramach propozycji Polskiego Ładu, odpowiedział, że trwają intensywne prace.

Spodziewamy się, że jako pierwsza będzie ustawa podatkowa. Z pewnością jeszcze przed wakacjami. To jest pytanie, czy w tym harmonogramie, który był wcześniej ustalony, posiedzeń Sejmu, to się zmieści i czy będą potrzebne kolejne posiedzenia

- powiedział. "Pamiętajmy, że ostatnie posiedzenie Sejmu jest przewidziane na pierwszą połowę sierpnia, także czasu jest jednak sporo" - dodał.

Jak podkreślała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, która towarzyszyła Terleckiemu w rozmowie z dziennikarzami, jej ugrupowaniu bardzo zależy na tym, żeby promować Polski Ład. "Tutaj mamy ogromne wsparcie struktur, działaczy Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce" - mówiła i zapowiedziała, że w kolejne weekendy trwać będzie promocja projektów z programu.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i zwiększenie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. W programie zaproponowano też m.in. zlikwidowanie odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#podatki #Polski Ład #Ryszard Terlecki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo