Szalony mecz Duńczyków! Rozbita Rosja żegna się z Euro 2020

Duńczycy po fantastycznym meczu rozbili 4:1 Rosjan na piłkarskim Euro 2020 i awansowali do 1/8 finału. W drugim poniedziałkowym spotkaniu grupy B Finlandia uległa Belgii 0:2. Sborna żegna się z mistrzostwami Europy.

Dania pokonała Rosję i awasnowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy
fot. twitter.com/EURO2020

Sytuacja w grupie B zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dania do ostatniego meczu tej fazy Euro 2020 przystępowała z zerowym dorobkiem i wydawało się, że na Stadionie Parken w Kopenhadze ciężko będzie drużynie prowadzonej przez Kaspera Hjulmanda awansować do 1/8 finału.

Tymczasem duński dynamit znów wybuchł na piłkarskich mistrzostwach Europy, a zespół naznaczony dramatycznym wypadkiem Christiana Eriksena nawiązał do pięknych tradycji z 1992 roku, gdy drużyna trafiła na turniej w ostatniej chwili, by potem sensacyjnie sięgnąć po tytuł.

Duńczycy pokonali Rosjan i zagrają w 1/8 finału na Euro 2020

Duńczycy przeciwko Rosji zagrali piękny, ofensywny futbol. Do siatki trafiali Mikkel Damsgaard, Yussuf Poulsen, Andreas Christensen, a dzieła zniszczenia Sbornej dopełnił potężną bombą  zza pola karnego Joakim Maehle. Honorowego - jak się okazało gola - dla Rosji zdobył Artiom Dziuba z rzutu karnego.

W równolegle prowadzonym meczu Belgowie pokonali Finów po samobójczym golu Lukasa Hradecky'ego i trafieniu niezawodnego Romelu Lukaku. "Czerwone diabły" z kompletem punktów wygrywają grupę B, a drugie miejsce z trzema punktami zajmują Duńczycy, którzy mogą świętować awans do 1/8 finału. Trzy punkty zdobyli również Finowie i oni mogą awansować z trzeciego miejsca. Rosjanie jadą do domu.

 

Źródło: niezalezna.pl

#euro 2020 #piłka nożna ##RUSDEN #Dania-Rosja

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo